...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
ציוד צלילה, ציוד צילום תת מימי
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

Small Crack

צלילה ב"Small Crack" עשויה להיות אחת החווית היותר מרשימות בהפלגה. כאן, בניגוד לראס מוחמד או לטיסלגרום, לא תפגשו יותר מדי צוללים מהסוג האנושי. דגים, לעומת זאת, יש כאן בשפע ואף במידות גדולות

שאב מחמוד, שונית באורך של כ13- ק"מ וברוחב של שישה ק"מ, נחצת על-ידי שתי תעלות. האחת קרויה "Big Crack" והשנייה - "Small Crack". במקרה הזה הגודל בהחלט לא קובע: ה"Small Crack", הוא אתר צלילה הרבה יותר יפה ומעניין.
אנחנו נמצאים מדרום לראס מוחמד, באזור מצרי ג'ובל (Gubal), באחד האתרים היפים באזור. אנחנו נמצאים דרומית מערבית לראס מוחמד, כאשר הצד שפונה לחוף תחום בלגונה ענקית.
קיים סיכוי סביר, שלא לומר גבוה, כי תהיו בודדים במקום, מה שעושה את הצלילה כאן למדהימה במיוחד, בתנאי שהזרמים מאפשרים לצלול באזור הים הפתוח ולא בתחומי הלגונה המשעממת. ככה זה, כמעט בכל לגונה.
התעלה מהלגונה לים הפתוח מחולקת לשני חלקים, הצפוני והדרומי. אתם תקפצו למים מהספינה בלגונה, ותיכנסו דרך התעלה הצפונית, כמסומן במפה. התעלה רדודה יחסית, בין חמישה לשמונה מטר, ואפשר לראות בה מספר אלמוגי אש. לא כדאי לגעת בהם, ובאותה הזדמנות רישמו לפניכם שאלמוגים כאלה אופיינים מאוד לאזורים שבהם יש זרמים חזקים.


מהתעלה אתם יכולים להמשיך מעט צפונה, בדיוק כפי שמתואר במפה, לצלול בין שדרות האלמוגים, ולחזור חזרה לספינה, דרך התעלה הדרומית.
אפשרות נוספת: לצלול עם הזרם לאורך הקיר החיצוני של השונית, שיורד עד לקרקע חולית, בעומק של 18 עד 22 מטר. לטעמי, כדאי הרבה יותר לצלול בעומק רדוד.
קיר השונית יפהפה, עם המון דגים, ומושבה של שושנות ים. גם האלמוגים נאים ביותר. הצלילה תסתיים כאשר תבחינו בצללית של ה"דינגי", סירת ההצלה, שתחזיר אתכם לספינה - עייפים אך מרוצים.
בשום אופן לא כדאי לעשות אחורה-פנה, כיוון שהזרם חזק מדי, ואנחנו מטבענו לא הולכים נגד הזרם. לעתים הזרם עלול לשנות את כיוונו, ובכל מקרה תמצאו שה"דינגי" תמיד יעילה כאן, גם אם לא תמיד הכרחית.


צוות הספינה, הסקיפר והמדריך, אמורים להכיר היטב את האתרים אליהם הם מובילים והם גם אלה שיבדקו בעבורכם את כיווני הזרימה. אבל גם לכם כדאי לבדוק את כיווני הזרמים, כיוון שכבר היו דברים מעולם וגם מדריכי צלילה עלולים לטעות. לכן, קחו בחשבון שזרם חזק מכיוון צפון יקח אתכם מהלגונה לעבר הים הפתוח. אם הזרם הזה הוא בעל עוצמה רבה, אל תצללו במקום, אלא אם יש לכם "דינגי". אם הזרם הוא לכיוון דרום, תוכלו לחזור ללגוננה בקלות רבה.
הצלילה עצמה היא מהמשובחות שבאזור.
לא מגיעים לכאן צוללים רבים, והדגים, בחושיהם המחודדים, יודעים זאת. יש כאן שפע של דגים כמוהו, תתקשו לראות באתרים הפופלארים בסיני. אין שום סיבה שלא תראו כאן צבי ים, ואתם מתבקשים לא להיתלות עליהם. הם לא אוהבים את החיבוק שלכם, ומדי פעם הם רוצים לעלות למעלה כדי לקחת אוויר. עוד אפשר לראות כאן: כרישי שונית לבני סנפיר, כרישי לאופארד ובקיץ מבקרות כאן להקות של ברקודות וצניניתיים ("Jackfish"), שיכולים להגיע לאורך של 90 ס"מ. גם אותם אל תטרידו.
אתר צלילה זה הינו חלק משונית אלמוגים הידועה בשם "שאב מחמוד". שונית זו, באורך של כ13- ק"מ, נמצאת דרומית מערבית לראס מוחמד, במרחק רב מן החוף, כשצידה, הפונה לכיוון החוף, הוא לגונה ענקית.