...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
ציוד צלילה, ציוד צילום תת מימי
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

Shark Reef

אם ראס מוחמד הוא הקצפת שעל העוגה, Shark Reef הוא הדובדבן. אין עוד מקום יפה כזה בסיני, שבו רואים כל-כך הרבה סוגי דגים: קטנים שניזונים מהשונית, וגדולים שבאים מהים הפתוח לאכול אותם

ראס מוחמד שגור בפיהם של צוללים רבים בעולם. גם אם עדיין לא צללו באתרים היפהפיים בקצה של חצי האי סיני, הוא ודאי מופיע בתדירות גבוהה בחלומותיהם הרטובים, לצד מספר קטן ואקסקלוסיבי של אתרי צלילה אחרים בעולם.
איפה אנחנו נמצאים?
חוף שארם א-שייח ממשיך דרומה, לאורך קצת יותר משני ק"מ, עד שהוא מתחבר למפרץ קטן, Marsa Barekia. (קטן, אבל ממזר: צולל ששחה כאן, להנאתו, הותקף לפני מספר שנים על-ידי כריש גדול, נפצע קשה וניצל ממות על-ידי להקה של דולפינים). המפרץ הזה, או שמא נאמר לשון ים, תחום מצפון על חוף סיני ומדרום וממערב ברצועה יבשתית, באורך של יותר משבעה ק"מ, שפורצת לתוך הים, לכיון דרום-מזרח, וקרויה ראס מוחמד, על שמו של שליחו של אללה ומי שייסד את דת האיסלאם. השטח הזה, שהוכרז כפארק לאומי, מתנשא עד לגובה של 50 מטר, במצפור מעל .Shark Observatory
ראס מוחמד, על פי ההגדרות הגאוגרפיות, הוא חצי אי לכל דבר. בגלל מיקומו, בין מפרץ אילת למפרץ סואץ, עוברים כאן זרמים חזקים, שמביאים איתם שפע של פלנקטון, שמשמשים כמזון לאלמוגים, לדגי השונית ולדגי הים הפתוח שבאים לאכול אותם. כרישים וברקודות תראו כאן בעיקר בחודשי הקיץ, בין יוני לאוגוסט.
ואלה אתרי הצלילה כאן: Ras Za’atar, שבקצה הדרומי של Marsa Bareika, ומשם לאורך החוף המזרחי של ראס מוחמד - Jackfish Alley,
Eal Garden, Shark Observatory. בצד הדרומי של ראס מוחמד מצויים: Anemone City, Shark Reef ו- .Yolanda Reef
אנחנו בחרנו להתחיל את הסקירה על ראס מוחמד באתר היפה מכולם, הדובדבן שבקצפת, Shark Reef. כל-כך יפה כאן, שאחרי שתצאו מהמים, אתם עשויים לבקש מהסקיפר לעגון פה כמה ימים נוספים ולצלול שוב ושוב בשונית היפה ביותר בסיני ואולי אף בים האדום כולו.


בשונית של הכריש, ששמה ניתן לה בגלל כרישים רבים שנצפו כאן בעבר, תוכלו לראות שפע של דגי שונית לצד דגי ים פתוח כמו ברקודות, ג'ק-פיש, טונה ואפילו - אם יהיה לכם מזל - כרישים.
אנחנו נמצאים בנקודת מפגש בין מפרץ אילת מצד אחד, ומפרץ סואץ מצד שני - והזרמים כאן, כצפוי, חזקים מאוד. לא תוכלו ליהנות מצלילה כאן, אם אתם בעלי נסיון דל ב"drift dive". אם סיימתם רק לאחרונה קורס צלילה, קחו הרבה אוויר דחוס ובואו לכאן רק לאחר שתתנסו בצלילות דומות.
שונית האלמוגים מרוחקת 100 מטר בלבד מהחוף והקצה שלה נופל למדרון חולי, שהקרקעית שלו בעומק של עשרה מטר. במרחק של 20 מטר מהשונית המרכזית, מתרוממות שתי שוניות אלמוגים, עד לפני הים. הצפונית שבינהן קרויה "Shark Reef".
אנחנו נקפוץ למים בצד הצפוני של "Shark Reef", וניזהר לא להיסחף לחלק הרדוד של השונית. נעמיק באיטיות, עם הזרם, כאשר קיר האלמוגים המדהים מימיננו. הקרקעית יורדת עד לעומק של 300 מטר, אבל אנחנו אוהבי חיים, ונסתפק בירידה לעומק של 25 מטר בלבד. השונית יפהפיה, אבל אל תשכחו להביט למטה או לעבר הים הפתוח, שם עוברים לא מעט דגי ים פתוח. אחרי כמה דקות של הנאה גדולה נגיע לקצה הקיר. אז נראה מדרון חולי מתון, ובו כמה אלמוגים. אל תמהרו לכיוון דרום, דרך האוכף, לעבר השונית על-שם יולנדה, אלא אם דגי האבן, המורנות, וכמה כרישונים ודגי חול לא ממש מעניינים אתכם.


הצעה נוספת: אפשר להתחיל את הצלילה צפונה יותר, ב"Anemone City", שם, בעומק רדוד יחסית, תוכלו לראות מושבה יפהפיה של שושנות ים. ממנה תמשיכו צפונה, לאורך הקיר, לכיוון "Shark Reef". אפשר ואף מומלץ לצלול כאן רק אחר-כך, בצלילה שנייה. כן אפשר להגיע לשושנות מ"Shark Observatory".
הערות חשובות לסיום: תמיד צפוף כאן, ולכן חשוב להגיע לאזור מוקדם ככל האפשר, וגם אז לזכור שאתם לא היחידים ששמעו על ההמלצה הזאת. אפשר להיכנס לכאן מהחוף, אבל בגלל הזרמים לא תוכלו לחזור, כך שאתם חייבים להגיע לכאן בספינה.