...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
ציוד צלילה, ציוד צילום תת מימי
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

Ras Um Sid

קל מאוד להגיע לראס אום סיד, גם מהיבשה וגם מהים. זו הסיבה שמומלץ להגיע לכאן מוקדם בבוקר, כאשר עדיין אין צוללים רבים. אז מובטחת לכם אחת מחוויות הצלילה המרשימות ביותר בסיני

יותר מפעם אחת, כאשר הצעתי לחברי לצלול בראס אום סיד, קיבלתי בתגובה עווית קלה בפנים, באזור המצח, הגבות והאף, שבן זוגה הקבוע היה המשפט הבא: "עזוב אותך, למי יש כוח ללכת עם כל הציוד עד שאפשר להתחיל לצלול".
לא עזרו לי כל הסברי המלומדים בדבר נפלאותיו של האתר, שהוא שני ביופיו רק לאתרי ראס מוחמד. חברי,  העדיפו בדרך כלל אתרים נגישים יותר, שהגישה אליהם אינה כרוכה בהליכה מתנדנדת על ריף חלקלק, אשר בשעות המאוחרות יותר של היום, אחרי שסיימתם לצלול או בדרככם לצלילה השנייה באותו יום, עלולים גלים קטנים ומעצבנים לגרום לכם להשתרע על הריף שלא ביוזמתכם, דהיינו: ליפול ולכאוב.
בגלל אותה חלקלקות בוגדנית, סיימתי פעם בראס אום סיד, מוקדם מן הצפוי, חופשת צלילה נפלאה. שותפי לצלילות באותה חופשה נחבט כהוגן בגב ושבר יד, כאשר החליק כבר במדרגות הכניסה למקום (מתחת למרכז הצלילה African Divers).
כל ההקדמה הזאת לא נועדה אלא כדי לגרום לכם לשקול בכובד ראש אפשרות להגיע למקום בספינה, אף על-פי שלדעתי מדובר באתר נגיש, גם בלעדיה. אפרופו ספינות, כאשר אתם במים, שמרו מהן מרחק. לכמה סקיפרים יש נטיה מעצבנת להתקרב מדי לשונית, ובאחת הצלילות שלי במקום ראיתי כיצד ספינה פוגעת בשונית, במרחק של שני מטר ממני.
בנוסף, לעתים עלולים להיווצר כאן זרמים חזקים, במיוחד בקצה ראשה של אום סיד. זרם כזה עלול לקחת אתכם רחוק צפונה.
ולאתר עצמו: בתנאי גאות אפשר לשים סנפירים כבר לאחר שירדתם מהמדרגות, ולעבור את שולחן השונית בשחייה קלילה.


ולצלילה עצמה: מיד לאחר שתתחילו לנשום אוויר דחוס, תתגלה לנגד עיניכם מושבת אלמוגים הנופלת לעומק של 15 מטר. אתם תצללו כאשר השונית משמאלכם, אט-אט תיעלם הקרקעית ותמצאו את עצמכם צוללים לאורך קיר אלמוגים יפהפה. ככל שתמשיכו, יהפוך הקיר לעשיר יותר באלמוגים רכים ודגה, ובטווחי העומק שבין 15 ל30- מטר תוכלו לבקר בגן של אלמוגי מניפה ענקיים, מהיפים בסיני. בהמשך תגלו כי קיר האלמוגים מעליכם נעלם. זהו השלב שבו תמצאו את עצמכם על ה"ברך" (מדרון מתון), שממנה צוללים לכיוון צפון. זה גם המקום לראות להקות של ברקודות, שעוברות פה לעתים מאוד קרובות. בפינה שבין הקיר למדרון רצוי לעצור ולהסתכל אל הים הפתוח, וייתכן מאוד שתראו דגי ים גדולים. כאן, במדרון, רצוי להסתובב ולצלול חזרה, אל המקום שממנו נכנסנו. צלילה זאת תיעשה בעומק של 10 מטר. במדרון עצמו תמצאו עמודי אלמוגים עשירים בדגה, וביניהם ניתן לראות גם טריסניות.


הערה בטיחותית חשובה: אם תרגישו בזרם המוביל לכיוון הפינה, כדאי להסתובב ולחזור. זרם חזק יכול לקחת אתכם בקלות למקומות צפוניים יותר, שהיציאה מהם לחוף קשה ולא נוחה.
בצלילה מספינה, הכניסה למים תהיה ממול למדרגות, והצלילה תתבצע בדיוק באותה דרך בה צוללים, כאשר מגיעים מהחוף. אולם אלה שבאים בספינה יכולים להמשיך, בלי חשבון, עם הזרם, לכיוון צפון, שם תחכה לכם הספינה.
ושוב על ראס אום סיד: כשהמקום מלא מדי בצוללים, הדגים מגיבים בהתאם, והאתר הנפלא הזה עלול להיראות מעט שומם. אם תגיעו למקום מוקדם, או סתם בזמן שאין בו גודש של צוללים, תוכלו ליהנות משפע של דגים, קטנים וגדולים - לא רק זהרונים וגרופרים למיניהם, אלא גם דגי טונה, ברוקודות, נפוליאונים ואפילו, אם יהיה לכם מזל, כרישים.