...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
ציוד צלילה, ציוד צילום תת מימי
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

Dunraven

ספינת המשא הבריטית, שעל שמה קרוי האתר מעט משמימה, אולם השונית ועולם החי שסביבה, הדקרים והגרזינונים בבטן הספינה, מספקים חוויות מדהימות. תמיד תרצו לחזור לכאן

צלילה נכונה ב"Dunraven", על פי ההצעה, שמפורטת בשורות הבאות, תספק לכם חוויה מרשימה. זהו אחד מאתרי הצלילה היפים ביותר בסיני - בתנאי שלא נתקעים למטה, באזור הספינה הטבועה.
אנו נמצאים בשאאב מחמוד, שונית אלמוגים ארוכה ומרוחקת מהחוף, הנמצאת ממערב לראס מוחמד וממזרח למצרי ג'ובל.
בחלק הדרום מזרחי של השונית ניצב מגדלור, ומשום כך נקרא המקום Beacon Rock. צפונית-מערבית למגדלור, על קרקעית הים, נחה, כבר עשרות רבות של שנים, ספינת משא בריטית, ה"Dunraven".
הספינה, 82 מטר אורכה, הובילה עץ ותבלינים מבומבי שבהודו והיתה בדרכה לנמל ניוקאסל שבאנגליה. באותו יום, בשנת 1876, הים כאן היה שקט, ואלמלא מריבה קשה בין רב החובל לבין אשתו, שלאחריה הוא בחר להתנחם בכמות אדירה של אלכוהול, ששיבשה לחלוטין את שיקול דעתו (ולא עזרו תחנוניו של קצין אחר), לא היתה הספינה מתנגשת בעוצמה רבה בשונית. כתוצאה מאותה התנגשות נפער חור גדול בחרטום. רב החובל המבוהל ניסה להסתובב שמאלה, אולם ספינתו התחכחה עם השונית לאורך צדה הימני, וסדק נוסף נוצר לכל אורכה. מכאן קצרה היתה הדרך עד לשקיעתה והתהפכותה, בתנוחה מאוד לא שגרתית, כאשר הסיפון על הקרקעית.


עם השנים נבנתה השונית מחדש, ואלמוגים רבים צמחו גם על מבנה הספינה. אלמוגים אלה וסביבתם הדגית הם האטרקציה העיקרית במקום, ולא שרידיה של הספינה הריקה. זו נחקרה לאחרונה על-ידי ארכיאולוגים בשנת 1979, ובסיומו של אותו מחקר לא נותר במקום דבר, מלבד גוף הספינה, כמה שברים ומדחף.
עולם החי, לעומת זאת, עשיר ביותר וניתן לראות כאן כמויות בלתי מבוטלות של דגי שונית ודגי ים פתוח. בין השאר, חיים במקום נפוליאונים ענקיים, ובבטן האוניה תמצאו דקרים מרשימים בגודלם.
הזרם באתר הוא כמעט תמיד דרום-מזרחי, וכדאי לערוך כאן .drift dive
הספינה תעגון בצד המזרחי של השונית, מול המגדלור, וה"דינגי" תיקח אתכם לאורך השונית (מצדה החיצוני), מעט מערבית מה"Dunraven", שמחכה לכם על קרקע חולית בעומק שבין 25 ל30- מטר. עם הירידה למים רצוי להעמיק לאט, ולהגיע לקרקעית באזור החרטום. בקצה החרטום, צמוד לקרקעית ובצד הפונה לשונית, תמצאו את החור שנפער כתוצאה מההתנגשות בשונית.

בכניסה לספינה, דרך החור, תפגשו להקה מדהימה של גרזינונים. כן תראו כאן לא מעט זהרונים, וכרגיל תשתדלו לא ליצור איתם מגע פיסי. אחרי כעשרה מטר, בתוך הגוף הצינורי, תצאו מבטן הספינה באזור השבר הראשון. מכאן נמשיך לאורך הספינה, מהצד העמוק שלה, עד השבר השני. בשבר הפנימי, כאשר אתם מביטים לעבר ירכתי הספינה ולצד הדופן הימנית, יש מעבר לתוך בטן הספינה, המזכיר במקצת את הקניון בדהב. צבע המים כאן הוא טורקיז, מהמדהימים שתראו בסיני. בצד החשוך אפשר לראות את הדקרים הגדולים. לאורך הצד של הספינה הפונה לים, יש סדק גדול - ודרכו תצאו החוצה. זה הזמן לעלות למדחף, ולחזור לשונית העשירה, שהיא הקינוח המדהים של הצלילה. נקודת הסיום בקצה השונית, שם תחכה לכם הספינה.
אפשר לעשות את אותו מסלול, אך בדרך הפוכה - כמתואר בתרשים.