...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

Andrea Pivari

אנדראה פיווארי הצלם הכי צנוע בזירה הבינלאומית של הצלמים התת-ימיים, חי לו כיום מרחק מטרים ספורים מהמרפסת של יוליה היפה וחולם על ערבי שקופיות. בשבילו, הצילום והחיבור עם הצלילה, הם הפרס הגדול ביותר

מאת דוד פילוסוף

אנדראה פיווארי שואל בפליאה "פרסים"?,  וחוזר ושואל: "פרסים"??? אני מנסה להסביר לו שזה מה שמקובל בדרך כלל בתחרויות צילום, שהזוכים מקבלים פרסים בסופו של המסלול, כהוקרה על השגיהם, אבל פיווארי לא ממש משתכנע. הוא בפירוש לא מצלם עבור פרסים. לתחרויות הוא נרשם ומגיע רק כדי להפגש עם החבר'ה, לראות מה עושים האחרים בתחום הצילום התת-ימי, להחליף חויות. אז מה אם הוא כל הזמן זוכה בהם, בפרסים, זאת אומרת.
הנה, רק בפסטיבל אנטיב לבדו, הוא הספיק לקטוף בלי כל מאמץ ניכר את מדליית זהב בקטגורית התקריב, ומדליית הכסף בקטגוריית היצירתיות. זה לו מזיז לו, ממש כמו עוד עשרות אותות הוקרה שקיבל בשנים האחרונות מאינספור מקומות ברחבי העולם, שם הוצגו עבודותיו.
פיווארי, שנולד בפררה שבאיטליה (ב-1945), מתגורר כיום בורונה, עירם של רומיאו ויוליה. למעשה, את הסטודיו שלו ניתן לראות בדרך למרפסת המפורסמת ביותר בעולם. המקום עמוס בצילומים בגדלים שונים, וחלקי מצלמות פזורים מסביב. על אחד הקירות תמונה גדולה שלו בחליפת צלילה וחיוך גדול. "כן", הוא אומר. "אני בהחלט אוהב לצלול ועוד יותר אוהב את החיבור הזה שבין צלילה וצילום. אני מודה שכשאני יורד למים עם מצלמה ביד, אני מייד הופך לאדם אחר. רגוע יותר, ממוקד יותר, רגיש יותר. אני מתנתק לי מהעולם הצעקני, העצבני, הדחוס, של היום יום ותופס מעט שלווה. אני מנסה ל'צוד' פיסות שלווה ויופי ולהעלות אותן אל פני הקרקע. זה בעצם התפקיד שלי. ללכוד פיסת מציאות אחרת ולהראות אותה לאנשים, כדי שיידעו שיש גם חלופות למציאות שלהם, שהיא בהרבה מקרים אפורה ומשעממת. אני מנסה לרגש את הצופים בעבודות שלי".
כהנאות נוספות, חוץ מיין משובח ונשים בשלות, מונה פיווארי  את אקט כתיבת המאמרים למגזין הצלילה הידוע "סאב", איתו הוא משתף פעולה בשנים האחרונות. הנאות אחרות? כמה שזה נשמע בנאלי, פיווארי טוען שהוא פשוט משתגע על ערבי תמונות תת-ימיות, אירועים אותם הוא מקיים יחד עם קבוצה של חברים לבתי ספר, מועדונים ומפגשים חברתיים גדולים. "כל המשתתפים באירועים הללו מאד נהנים", הוא אומר. "הקהל, לפחות כך נראה לנו נהנה מהתצוגה ואנו, הצלמים, נהנים מזה שהם נהנים".

באיזה ציוד אתה משתמש בצילום התת-ימי? "אני אוהב במיוחד את ה- NIKON RS, עם עדשות 13 מ"מ, 28 מ"מ, ו-50 מ"מ למאקרו, אם כי במאקרו אני מעדיף להשתמש ב- NIKON F 5, עם עדשות 105 מ"מ ו-200 מ"מ.

אנו יכולים להעניק לך בשם מגזין ים את אות ה"צלם הצנוע"? "היי, לא להסחף... אני לא ממש צנוע, להיפך, אני אוהב שמעריכים עבודות שלי ומאוד מאוד מתגאה בזה. אולי לא הבנתם אותי. פשוט, כשאני הולך לצלם מתחת למים, אני לא חושב על הפרסים שאקבל, או לא אקבל... בכלל לא משנה לי. מספיק שהם קצת 'יזיזו' למישהו ואני קיבלתי את שכרי".

לגלרית התמונות

להצטרפות לאלפי מנויי מגזין ים לחץ כאן
רק 26 ש"ח
לרכישת ביטוח צלילה לחץ כאן