...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

שמוליק בלום

בגיל 15 צלל בלום בפעם הראשונה ומאז הוא לא מפסיק. לצלול ולצלם. לצלם ולצלול. החלום שלו? לגלות ולצלם יצורים תת-ימיים שעדיין לא נראו ולהגיע למקומות שעדיין לא נחקרו

מאת דוד פילוסוף

מי שנולד על חוף ים, ועוד על חוף אילת, יאהב את הים? כנראה שכן. במקרה של שמוליק בלום, ללא ספק. בלום, נולד באילת ונמשך לים בעקבות אביו, שהיה צולל נלהב. כילד השפיעו עליו הנופים של סיני, חווית החופש והחיבור לטבע, שאליהם, כל הוא מדווח, נשאב באופן מוחלט.
"בגיל 15 עברתי קורס צלילה ומאז אני מכור לצלילה ולעולם התת-ימי", הוא מסביר את המשיכה לעולם שמתחת ואת משיכתו לצילום שם. "כל זמן פנוי שעומד לרשותי אני  מנצל לצלילה ולצילום. כבר בתחילת דרכי התעניינתי בצילום והשילוב בין צלילה לצילום הצית את דמיוני. את המצלמה הראשונה קיבלתי מאבי במתנה ומאז אני מצלם כמעט בכל צלילה".
בלום סיים תואר ראשון במדעי המחשב. כיום הוא עובד כטכנאי ציוד ומדריך צלילה במועדון הצלילה "מרינה דיוורס", מקבוצת הריף באילת. ההזדמנות לעבוד במועדון צלילה, הוא אומר, מאפשרת לו לשלב בין הצילום לעבודה.

מה מייחד את הצילום התת-ימי על פני תחומי צילם אחרים?
"הצילום התת-ימי הנו אחד התחומים הקשים בצילום בכלל. הוא משלב דרישות קיצוניות מהצלם ומתבצע בסביבה זרה לאדם הממוצע. שליטה בתנועה, יכולת טכנית והיכרות עם בעלי החיים הם המפתח להצלחה. אתה יכול להיות 10 דקות נסיעה מאילת, אבל ברגע שאתה מכניס את הראש למים אתה בעולם אחר לחלוטין וזאת בעצם ההנאה הגדולה ביותר עבורי. מעל לכל, להעביר את החוויה התת-ימית, את המידע הרב לגבי החיים שלמטה וליצור עבור הצופה בתמונות שלי את ההיכרות עם עולם מופלא זה, זה האתגר ושם המשחק".

באיזה ציוד צילום אתה משתמש?
"תלוי לאיזו מטרה. בצילום מקרו (תקריב) אני משתמש במצלמת ניקון בתוך מארז וכך אני יכול להשתמש בעדשות ארוכות מוקד ולהנות מהתכונות המתקדמות של המצלמה. בצילום רחב זווית, ובעיקר בצילום דולפינים, אני מעדיף להשתמש במצלמת ניקונוס עם עדשה 15 מ"מ, בשל הקומפקטיות וקלות השימוש בה. בנוסף, אני מרבה להשתמש בעדשת 16 מ"מ (עין הדג) ומנצל את הפרספקטיבה המעוותת וצורת שבירת קרני האור המעוגלות, בכדי ליצור אפקטים מיוחדים. מבחינת תאורה, אני משתמש בשני מבזקי ניקונוס עם אפשרויות לכיוון עוצמת אור ידנית. שקופיות של fuji הנו סרט הצילום המועדף עלי. Velvia 50 asa לצילומי תקריב, בשל רווית הצבע והחדות שלו וב- Provia 100 asa לצילומים רחבים, בשל הגוונים הכחולים".

מה החלום שלך בתחום?
"זאת שאלה טובה, החלום האישי שלי הוא לגלות ולצלם יצורים תת-ימיים שעדיין לא נראו ולהגיע למקומות שעדיין לא נחקרו. החלום להעביר לאנשים שצוללים, ולאלה שלא, את המשמעות והחשיבות שבצורך בשמירה על הסביבה העדינה הזו לפני שיהיה מאוחר מדי. אני מקווה שאני בדרך הנכונה".

מהו בעל החיים שאתה הכי אוהב לצלם?
"אין ספק שדולפינים הם בעל החיים החביב עלי ביותר. בכדי לצלם דולפינים אתה צריך להפוך לחלק מהלהקה והצילום נעשה באור טבעי ללא מבזק. כאשר אתה נמצא במחיצת הדולפינים אתה הופך לעיתים להיות האובייקט וסקרנותם הבלתי נלאת הופכת את חווית הצילום לבלתי נשכחת".

איזה טיפים הייתה נותן לצלמים מתחילים?
"חשוב לזכור שצילום תת-ימי הוא קודם כל צילום ולפיכך על הצלם להבין את עקרונות הצילום ולהכיר את הציוד העומד לרשותו. ההצלחה בצילום בכלל ובצילום תת-ימי בפרט תלויה בנסיון. ככול שתרבה לצלם - כך תכיר טוב יותר את הציוד שלך, את הסביבה ובעלי החיים התת-ימיים. מעל לכל, חשוב לזכור שאנחנו רק אורחים בסביבה הימית ולכן עלינו לכבד את הסובב אותנו. תמונה שנלקחה תוך הפרעה, או פגיעה בטבע, היא תמונת ראי של הצלם שעומד מאחוריה".

לגלרית התמונות

להצטרפות לאלפי מנויי מגזין ים לחץ כאן
רק 26 ש"ח
לרכישת ביטוח צלילה לחץ כאן