...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

רגעים נדירים

אחרי הצלילות באי קוקוס, דני וינברג הרגיש צורך לתעד את חוויותיו מתחת למים במצלמת וידאו. הוא גילה את הסטילס ועכשיו הוא כבר מציג פרוטפוליו
 
מאת דוד פילוסוף

צילום תת-מימי דומה לציד. אומר הצלם דני וינברג. "סבלנות, התמדה, ערנות, דריכות והתגנבות זהירה, הן תכונות הנדרשות מכל צלם תת מימי. נוסף על כך, רמות האדרנלין בגוף והציפיה לרגע הנכון ולפריים המושלם, מזכירות אף הן ציד".
וינברג, מורה לחינוך גופני בן 40, החל את דרכו הצילומית בשנת 1996, כאשר ביקר במימיו שורצי הכרישים של האי קוקוס. "זו היתה חוויה מדהימה", הוא נזכר, "והרגשתי צורך להנציח את הרגעים הנדירים הללו במצלמת וידאו".
בשנים שלאחר מכן, נסע וינברג וצילם בווידאו במקומות אקזוטיים נוספים, שנחשבים לחלומו הרטוב של כל צולל וצלם תת מימי. בין השאר הוא צלל את בגלאפגוס, בבליז שבים הקריבי, במלדיבים, באיי סימיליאן בתאילנד, בפלאו המופלאה וכמובן בסיני, באתרים מצריים באפריקה ובאילת.
לפני כשנה וחצי ירד למים לראשונה עם מצלמת דיגיטלית בסיסית על מנת לנסות את כוחו בצילום סטילס תת מימי. הוא התאהב בתחום הזה וזנח כמעט לחלוטין את צילום הווידאו. "הצילום בסטילס מאתגר ומעניין אותי הרבה יותר", אומר וינברג. "צלם הסטילס מוגבל על ידי דמיונו בלבד והיצירתיות משחקת תפקיד חשוב בתוצאה הסופית. הלוואי שאחזור למקומות המדהימים שצללתי בהם כדי לצלם במצלמת סטילס".
מה סוג הצילום שאתה הכי אוהב?
"צילום בעדשה רחבת זווית. צילום כזה הוא הכלי הטוב ביותר שיכול לתת את ההרגשה של 'להיות שם' גם לכאלה שאינם צוללים. מאותה סיבה, אני גם משתדל לכלול בצילומיי דמויות של צוללים ואני מתדרך את בני הזוג שלי לצלילה, שלצורך העניין משמשים גם כדוגמנים, לגבי העמדה נכונה ושיתוף פעולה במהלך הצלילה והצילומים. אני אוהב צילומים המשלבים אור טבעי ותאורה מלאכותית, אלו צילומים שמעבירים את חווית העולם התת מימי בצורה החזקה ביותר".
אתה מצלם גם במאקרו?
"בהחלט, ואני מאמין שלצילום מאקרו צריך להיות ערך מוסף על מנת ליצור צילום איכותי ומעניין מעבר לצילום תיעודי או צילום בנוסח מדריכי דגים. אני מנסה להתחמק מהמלכודת הזו ככל האפשר".
וינברג משקיע מחשבה ומקפיד גם על הפרטים הקטנים ביותר בצילום. לדבריו, "חשיבותה של הקומפוזיציה בצילום התת מימי, אינה פחותה מאשר בצילומים מהצד הלא נכון של המים".
חלומו הגדול של וינברג הוא להנחיל את אהבתו הגדולה לים, לצלילה לצילום תת מימי גם לבנו העתיד להיוולד בחודש ספטמבר ולצלול עמו במקומות היפים בעולם.
וינברג מצלם במצלמת SLR (ריפלקס) דיגיטלית FUJI)  (S2 PRO במארז של חברת Ikelite ומאמין גדול בצילום הדיגיטלי. "המהפכה הדיגיטלית מתרחשת מהר יותר מהמצופה ולמרות הבעיות המינוריות של הפורמט, אפשר לראות נהירה המונית של צלמים חובבים לכיוון הדיגיטלי. צלמי פילם ועורכי צילום, אשר עיקמו את פרצופם למשמע המילה 'דיגיטלי' רק לפני שנה או שנתיים, מקבלים היום צילומים כאלה בזרועות פתוחות". שאר הציוד שלו כולל מבזק (ולעתים שניים) TTL של IKELITE, זרועות ארוכות לפלש של חברת Ultralight, עדשת 15 מ"מ Fisheye של סיגמא לצילומים רחבי זווית ועדשת 60 מ"מ מאקרו של ניקון לצילומי תקריב.

לגלרית התמונות

להצטרפות לאלפי מנויי מגזין ים לחץ כאן
רק 26 ש"ח
לרכישת ביטוח צלילה לחץ כאן