...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
ציוד צלילה, ציוד צילום תת מימי
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

קפריסין

מימי הים התיכון מוכרים לרבים מהצוללים הישראלים, אך צלילות במקום אחר, בשפה אחרת, יכולות להפוך גם משהו מוכר למשהו חדש. פחות משעת טיסה תביא אתכם לקפריסין. אי קטן עם אחת מהספינות הטבועות המרשימות ביותר שאי פעם תצללו אליהן

עשר דקות הפלגה בלבד מנמל לרנקה, יביאו אתכם לספינה הטבועה "זנוביה". הספינה טבעה ב-1980 בדרכה לנמל לרנקה, כאשר מיכלי הציפה כשלו, ללא כל התרעה מוקדמת, והספינה שקעה. הספינה עדיין עמוסה במשאיות מסוגים שונים וכלי רכב כבדים אחרים, ומכולות שחלקן עדיין לא נפתחו. זו גם הסיבה שכל צולל במקום נרשם בקפדנות.
הספינה, 178 מטר אורכה, שוכבת על צידה. הים צלול, בדרך כלל, ואת המראה ניתן לראות כבר כשנכנסים למים. התחושה היא של נפילה חופשית לעבר הספינה. הספינה מתחילה ב-18 מטר עומק, והקרקעית ב-42 מטר, כך שצוללים מתחילים ומתקדמים כאחד יכולים ליהנות ממנה. צוללים מתקדמים יכולים לשבת באחת מהמשאיות בעומק של כ-30 מטר מתחת לפני המים. חשוב להזהיר כי הצלילה מתחת למשאיות, ואפילו הכניסה אליהן מסוכנת, מכיוון שהללו, במשקל 40 טון כל אחת, מחוזקות למקומן בכבל מתכת שבמשך השנים מאבד מתכונותיו. גם כניסה למבנה הראשי דרך החלונות הפתוחים אינה מומלצת. אלו נפרצו בכוח שנים מספר לאחר הטביעה על מנת לחלץ צוללים שנתקעו במקום. חשוב לצלול למקום עם מדריכים מיומנים המכירים את האתר וסכנותיו.

מפרץ האמפורות
חוץ מהספינה הטבועה שמהווה חלק גדול במשיכת תיירי הצלילה לקפריסין, האי מציע עוד אתרים.
במפרץ האמפורות (Amphorae Bay) ניתן לצלול לעומק 25 מטר ולראות שרידים עתיקים של עוגני אבן ואמפורות.
הקניון הוא אתר חביב, שכשמו כן הוא, קיר של קניון היורד מעומק של 6 מטרים ועד עומק 18 מטר. הראות המצוינת והים השקט מקנים תחושה של נפילה מצוק.

חופי פאפוס
צלילות אלו מתאימות בעיקר למתחילים, והן רגועות, נעשות מהחוף, ובמים צלולים ונקיים. העומק המירבי הוא 12 מטר. בין האתרים המומלצים:
הקיר הרומי - משרידי הנמל הרומי ששכן בפאפוס. במקום מתבצעות מדי פעם צלילות ארכיאולוגיות. העומק המקסימלי של האתר הוא 6 מטר, דבר העושה אותו אידאלי לצלילות של מתחילים, וצלילות לילה.
Lighthouse wreck הוא אתר עם ספינה יוונית במשקל 5000 טון שטבעה ב-1971. העומק המקסימלי הוא 6 מטרים, ולמרות שהספינה מפורקת ניתן להבחין בבירור בשני מדחפים גדולים.
חובבי המערות התת ימיות ימצאו את מבוקשם ב- Sparks Grotto ו- Bay of Caves, שניהם בעלי עומק מקסימלי של 9 מטרים.
Wall Street הוא מדרון תלול בו ניתן למצוא ספוגים, ופתחי מערות קטנים בהם שוכן מגוון גדול של דגי ים.

הפלגות מפאפוס
אם מרחיקים קצת מהחוף בפאפוס, ניתן למצוא ספינות טבועות.
The Wreck of the Vera K שוכנת במרחק 25 דקות הפלגה מהנמל של פאפוס. הספינה הלבנונית, באורך של 200 מטר, הוטבעה בשנת 1974 ומוטלת על הקרקעית, בעומק של 10 מטרים, שבורה לארבעה חלקים. הגשר במצב טוב, וניתן להבחין בהרבה פריטים. לא רחוק משם יכולים הצוללים המנוסים לצלול בסדרה של מנהרות צרות ב- Amphorae Caves.
עוד ספינה טבועה היא ה"אכילס", ספינה יוונית שהתפוצצה באופן מסתורי וטבעה בשנת 1975. יש שלושה חלקים מומלצים, לביקור כשהפופולארי ביותר הוא המדחף המרשים.
אתר נוסף, הממוקם כשלושה קילומטר מהחוף הינו אתר עמוס בשרטונים, שעצרו הרבה ספינות שניסו לעבור במקום. את השרידים אפשר לראות במקום עד היום, והם כוללים מצבורי חרסים, חלקי עוגני אבן עתיקים ועוד. במקום יש גם תצורות סלעים מעניינות, וכמות בלתי רגילה של בעלי חיים תת ימיים.
בין מאי לספטמבר נערכות פעם בשבוע הפלגות בנות יום אחד לאתרים מרוחקים יותר. המסלול כולל ארוחת צהריים, יין וכיבוד קל לאורך כל היום. אתר מועדף הוא Marijin Island אשר יש צוללים רבים שיעדיפו לשנרקל מהחוף 15 דקות במקום לצאת אליו בסירה. ניתן למצוא שם מערות צבעוניות, מתלולים, קשתות סלע ועוד. עומקי הצלילות נעים בין 6 ל-22 מטר. אתר נוסף הזוכה למבקרים רבים, בעיקר בעונת הטלת הצבים, הוא Devil’s Head, צפונית לפאפוס, ומציע מנהרות המתחברות אחת לשניה, ומערות.