...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
ציוד צלילה, ציוד צילום תת מימי
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

קוקוס

האי קוקוס הוא אי שהתרומם לתוך האוקיינוס השקט ושימש במשך שנים רבות מקום מסתור לשודדי ים והרפתקנים. היום הוא מוכר כאחד המקומות הפראיים, הטבעיים ומלאי החיים (גם במים וגם ביבשה) שעוד נותרו בטבע. האי משמש כשמורה טבע לאומית של קוסטה ריקה. ומנוהל על ידי רשת הפארקים הלאומיים

קוקוס הוא אי קטן, כ-4 ק"מ ממערב למזרח, כ-9 ק"מ מצפון לדרום ובעל צמחיה עשירה ומבנה הררי, היוצר מפלי מים מרשימים שצונחים מגבהים אדירים אל תוך הים. הסיבה לריבוי החיים הימיים בסביבת האי היא שהדייג בו אסור ברדיוס של כ-15 מייל סביב האי.
האי ידוע עוד משנות ה-50 בצלילות שניתן לבצע סביבו, אך הצלילות שם הן לא קלות ודורשות מיומנות של צולל מנוסה. היום המצב קצת שונה. עם ההדרכה הנכונה מאנשים המכירים טוב את האזור, את הים ואת הזרמים כל אחד יכול להנות מהצלילה בקוקוס. אין צורך לצלול בזרמים, יש מספיק מקומות מוגנים. מפעילי הספינות באזור הם מאוד מנוסים ויודעים להנחות את הצולל לצלול במקומות הנכונים, להוריד אותם לאתרים מהכיוון הנכון ולהחזירם לספינה בשלום. לכן, היום, כל אחד יכול להנות מהצלילות המדהימות של המקום.

הסביבה הימית
הנוף התת הימי מאופיין בקירות תלולים ובמערות אשר יוצרים יחדיו סביבה תת-ימית מרהיבה.
שפע הגשם יצר אין ספור של נחלים ומפלים שיורדים לים וסוחפים איתם רקבוביות שיוצרות בקטריות המגדלות פלנקטון, שהוא מזונם של בעלי חיים ימיים. סלעים ענקיים שהתדרדרו מההר, מצוקים וסלעים שנותקו מהאי על ידי פעולת הגלים, יצרו מצע עליו התפתחו בעלי חיים מיקרוסקופיים. בין האבנים יש מקומות מסתור בטוחים לדגים קטנים ומקומות הטלה עבור מינים שונים של דגים.
ישנו מגוון רחב של בעלי חיים ימיים גדולים יחיד מסוגו בעולם, והוא גם הסיבה העיקרית לצלילה בקוקוס: מנטות ענק (GIANT MANTA),כרישי WHITE TIP, כרישי פטיש (HAMMERHEADS), מורנות ענקיות (GIANT MORAY EELS), חתולי ים מנוקדים (MARBLED STING RAYS) ודולפיני אף בקבוק (BOTTLENOSED DOLPHINS). מדי פעם ניתן גם להבחין בכרישי לוויתן (WHALE SHARKS), להקות של טונות ודגי חרב (SWORDFISH) ומינים רבים אחרים.

אתרי צלילה
דירטי רוק הוא סלע מוקף מים, הממוקם כקילומטר אחד מהאי המרכזי. מתחת למים, בעומק של כ-30 מטר, ניתן למצוא טרמוקלינות, שהם זרמים שונים בטמפרטורה ומידת מליחות שונה, ולחכות לידם לאחת ההצגות הטובות ביותר מתחת למים. מופע הפטישנים ירגש גם את הקשוחים שבכם. להקות של עשרות רבות של כרישי פטיש מופיעים ומתקרבים אליכם במידה כזאת שניתן ללטף אותם. מומלץ לא לעשות זאת.
אליקון הוא אתר צלילה בים הפתוח, הממוקם כק"מ וחצי מהחוף. ייחודו של האתר הוא סלעי ענק בעומקים של 25 עד 40. גם שם ניתן לצפות למופעי כרישי פטיש כמו בדירטי רוק, ולכמויות של עשרות ואפילו מאות של כרישים.


בפונטה מריה הצלילות הן לאוהבי צלילות הזרם, הפעילות היא קופצנית, והזרם חזק.
הצלילות באי הן מ-15 עד 40 מטר עומק, בים הפתוח, ליד איים קטנים וסלעים תת מימיים.
הריף סביב האי הוא די רדוד ויורד במתינות מהאי לתוך האוקיינוס. כמייל מהאי ניתן למצוא מקומות בעומק של כ-30 מ' בלבד. לעומק כזה מומלץ לצלול בנייטרוקס אשר מאריך את זמן התחתית. מערכות סגורות או סגורות למחצה גם כן מומלצות וכמובן שגם במקרה הזה צריך לעשות קורס מתאים.
קוקוס הוא אי שהתרומם מתוך אוקיינוס. מסלע וצמחייה ג'ונגל טרופי על אדמה וולקנית. האי הוא חלק מפלטה טקטונית שרוב רובה מתחת לאוקיינוס ורק שיאו של ההר שהיה פעם הר געש בולט אל מחוץ למים.
מעל לפני הים, בשוליים, ניתן לראות בבירור את צורת ההתרוממות של האי מתוך הים. הוא מוקף מכל עבר במצוקים אנכיים המתרוממים מתוך המים.
אין אפשרות לינה באי קוקוס, וכן חל איסור על קמפינג. הגישה היחידה לאי היא באמצעות שהייה על ספינות אשר יוצאות מנמל PUNTARENAS.
קוקוס התגלה במאה ה-16 על ידי יורדי ים ספרדיים ומיד הוא הפך לאחת הנקודות החשובות בניסיונות להמשיך מזרחה. יש בו שפע בלתי רגיל של מים כל השנה, פירות טרופיים בכמויות גדולות וכמה מקומות עגינה בטוחים ולכן הפך למפלט וגלגל הצלה עבור ספינות שהטלטלו ימים וחודשים באוקיינוס. זאת למרות שהיה קשה מאוד למצוא אותו, האי כל כך קטן, כך שאם חולפים על פניו בלילה, בקלות אפשר לפספסו. בים גלי, במרחק של כמה מייל, לא קל לראות אותו, במיוחד כאשר רוב השנה הוא מכוסה בענן קבוע. נדרשה יכולת בלתי רגילה להיות מסוגל לנווט במדויק לאי.