...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

צילום גלישה ואופנה תת מימית

אורי מגנוס דותן משתף אותנו בעבודת ההכנה המדוקדקת ובהשקעה המופלאה הנדרשת על מנת להשיג תמונות אופנה איכותיות מתחת למים. אורי זכה בפרס השלישי "אילת הים האדום 2013" בקטגורית "דגים ואופנה" וכן בפרס "בחירת השופטים" היוקרתי

מאת: אורי מגנוס דותן

 

ההחלטה  להשתתף בקטגוריית האופנה התחילה מרעיון אחד שצץ לי בראש כבר לפני כשנה. כצלם גלישה וספורט ימי אני חושב הרבה על רעיונות חדשים מקוריים לביצוע תמונות. אבל מהרגע הראשון  שעלה לי הרעיון לתמונה עם הערסל, ידעתי שזה משהו שאני חייב לבצע. נכנסתי לגוגל ובדקתי אם יש חומר בנושא, רציתי לוודא, שאני הראשון שחשב על רעיון מסוג זה.

 

ואכן גיליתי שהרעיון לא בוצע עוד מעולם או לפחות לא מצאתי משהו קרוב לזה. החלטתי שאנסה לבצע את התמונה בחוף הביתי במעגן מיכאל לפני שאני יורד לתחרות באילת ונרשם לקטגוריה של צילום אופנה ברמה בין לאומית.

 

הניסיון הראשון לביצוע התמונה נכשל כאשר לא הצלחנו להשקיע את הערסל בצורה טבעית והגלים בים תיכון לא הקלו עלינו: שוב ושוב הם עלו על הפריים והסתירו את גולש הרוח.

 

לאחר הניסיון הראשון שיפרנו את הציוד, החלפנו את סוג הערסל, הוספנו משקולות והקטנו את המפרש בגלשן הרוח. חיכינו לים שקט ויצאנו לניסיון שני של תמונת הערסל בין האיים של מעגן מיכאל בחוף הביתי.

 

אימון שני על תמונות הערסל בחוף מעגן מיכאל – החוף הביתי צילום: אורי מגנוס - דותן

 

הניסיון השני כבר היה הרבה יותר מוצלח אבל היה ברור לי שצריך להוסיף לציוד הצילום פלאש, שיאיר את החלק התחתון של התמונה וכמובן לחשוב על ביגוד מתאים, הרי אחרי הכל מדובר על צילום אופנה.

 

לפני שהפעלתי את "גלגלי המוח" , במטרה למצוא ביגוד מתאים לתמונת הערסל, קראתי את תקנון התחרות וראיתי שכדי להיכנס לקטגוריית האופנה אני חייב להגיש 5 תמונות ולא אחת(!!!). ישבתי עם הדוגמנים והחברים וחשבנו ביחד על קונספט כללי שיתאים ל5 תמונות.

 

מכיוון שכולנו גולשים וגם עוסקים בספורט ימי, הוחלט די מהר שהקונספט יהיה אופנת גלישה ואקסטרים מתחת למים. העלנו רעיונות ואת חלקם גם ניסינו ליישם עוד במעגן מיכאל. חלק הצליחו וחלק לא.

 

 

אימון על התמונה של גולש רוח תת ימי בחוף מעגן מיכאל - צילום: אורי מגנוס - דותן

 

הקושי לביצוע של תמונת גולש רוח תת ימי הייתה בעיקר של הדוגמן. בתמונה זו, הדוגמן צלל הפוך עם הראש לכיוון הקרקעית ונכנסו לו כל הזמן מים לאף. כאשר התאמנו על התמונה הוא לבש משקפת כדי לחסום את כניסת המים לאף אבל זה היה פתרון זמני עד הירידה לאילת.

 

בזמן התחרות החלטנו להסתיר לו את הפנים עם כובע קש גדול כדי שיאפשר לנו לשמור על הקו האופנתי – הכובע הסתיר את המשקפת וכך נפתרה הבעיה.

 


 
 גולש תת ימי – התמונה שהגשתי כחלק מהפורטפוליו לתחרות הצילום באילת - צילום: אורי מגנוס - דותן

 

 

לאחר שהחלטנו על חמישה רעיונות לצילומים,  היינו צריכים לבחור ביגוד שיהיה ראוי לקטגוריית האופנה.

 

בדרך כלל, משתמשים בבדים מיוחדים וצבעוניים (ובעיקר שמלות), אבל ביגוד זה לא תאם את הקונספט. כשהגענו לשלב של בחירת  הבגדים לתמונה של הערסל, רצינו להראות ניגודיות בין הפריים העליון לפריים התחתון של התמונה  ולכן גם בחרנו ביגוד שונה באופן בולט, לשני הדוגמנים. אבל הקושי העיקרי בביצוע התמונה באילת היה הרוחות הצפוניות שעולות כבר מוקדם בבוקר.

 

כדי לבצע תמונת חצי חצי רגילה צריך ים שקט ללא גלים וללא רוחות ולנו עוד היה גלשן רוח בפריים העליון. המטרה הייתה שהדוגמן לא ירטיב את הבגדים ויראה בפוזיציית הגולש הטבעי, רק לבוש בביגוד של טוקסידו.

 

ברגע שמחזיקים מפרש הוא תופס רוח ובמקרה הזה גם קשור ערסל מתחת למים, שהפך את הצילום למורכב עוד יותר. אין ספק שלתמונה מסוג זה צריך צוות של דוגמנים מיומנים ביותר וגם בחירה של חוף מתאים ומוגן ככל האפשר מרוח.
 

התמונה שזכתה במקום הראשון כתמונה האהובה ביותר על השופטים - צילום: אורי מגנוס - דותן

 

התמונות שהשלימו את הפורטפוליו עסקו באופנת הגלישה והאקסטרים מתחת למים.

 

הדוגמנים בתמונה זו לבשו אופנת גלישה שאני עצמי עיצבתי מהדפסים של תמונות שצילמתי במהלך השנה יחד עם כובעי גלישה מחברת zazik - צילום: אורי מגנוס - דותן

 

אופנת הסקטבורד כחלק מספורט האקסטרים, התמונה צולמה בעומק של 4 מטר כאשר הדוגמנית משתמשת בטכניקה של צלילה חופשית ללא אוויר דחוס וללא קבלת אוויר נוסף מתחת למים - צילום: אורי מגנוס - דותן


החלטנו לצלם את כל התמונות בטכניקה של צלילה חופשית , כך מזערנו את הסיכון לפגיע בריאות של הדוגמנים אבל יצרנו קושי חדש של עשרות שניות בודדות מתחת למים כל פעם שהדוגמנים יורדים למטה.

 

אופנת גלישה – חולצות הוואי. צולם בעומק של  3 מטר, כאשר לגלשן מחוברות 2 משקולות של 6 פאונד והוא שוקע יחד עם הגולש בתנועה - צילום: אורי מגנוס - דותן

 

השבוע של התחרות באילת דרש עבודת צוות וצלילות רבות ב3 הימים של התחרות. עבדנו קשה ונהנו מאוד מהאירוע הכל כך מושקע הזה.
מגיעות תודות רבות לצוות המארגנים והשופטים של התחרות התת ימית באילת. ואנו מקווים להגיע גם בשנה הבאה.