...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

תמונות יבשות רטובות

פרוייקט תמונות יבשות רטובות מתעד מצבים וסיטואציות שנראים "יבשים" (מחוץ למים), בסביבה התת ימית. אנחנו גאים להציג לכם ריאיון עם רועי קמחי, צלם ומקים הפרוייקט. מלווה בתמונות וסרטונים. צפיה מהנה

מאת: רועי קמחי

 

 

ש: מה זה בעצם פרויקט "תמונות יבשות רטובות"?


ת: הפרויקט מתעד סיטואציות ומצבים שנראים "יבשים"(מחוץ למים) בסביבה התת ימית. הרעיון הוא לצפות בתמונה ולחשוב שמדובר בעריכה, או בצילום יבשתי רגיל, אך כאשר מתעמקים ניתן להבין כי הצילום אמיתי וצולם מתחת למים.

 

ש: איך הגעתם לזה בכלל?


ת: האמת שזה סיפור משעשע, הכל התחיל כהלצה. לפני כמה שנים כשעוד היינו בצבא, היינו יורדים אחת לכמה סופי שבוע לאילת לצלול ולצלם על הדרך. אני זוכר שנסענו ברכבת ודיברנו על כמה הזוי זה יכול להיות לצלם חייל במדי חיל הים עומד ומצדיע על הסט"יל (ספינת הטילים הטבועה באילת בעומק של 18 מ' באילת), לרגע הרעיון היה נשמע מאד הגיוני ובר-ביצוע והחלטנו שאנחנו עושים את זה. לצלילה צירפנו כמובן צולל בטיחות ועשינו מודלים והכנות לקראת הביצוע, וכשביצענו את זה והיינו מרוצים מהתוצאה, לקחנו את הקונספט הזה צעד קדימה.

 

 

 

חובל בסטי"ל  - צילום: רועי קמחי

 

 

 

ש: אז אתה רוצה להגיד לי שהמצאתם סגנון צילום חדש מתחת למים?

 

ת: ממש לא. אנחנו לא הראשונים שעושים את זה, בכל העולם ישנם צלמים תת ימיים שמצלמים בסגנון מיוחד זה. בנוסף, מידי שנה מתקיימת תחרות צילום תת ימית באילת

שיש בה קטגוריה שלמה שמתעסקת בצילום דוגמניות ואופנה מתחת למים.


ש: אז מה בכל זאת שונה בפרויקט שלכם מאחרים?


ת: לפרויקט מספר כיוונים וסגנונות, בשבילי זאת דרך להעביר אמירות ומסרים דרך צילום. אני מאמין שלתמונה יש יכולת מאד חזקה לגעת באנשים, ולשם אני מכוון. ניקח למשל את נושא המודעות לסביבה ולזיהום. דוגמא לכך היא התמונה הבאה:

 

 

 

צדק סביבתי - צילום: רועי קמחי

 

 

 

ת: התקופה בה צילמנו את התמונה הייתה כאשר היה המאבק על הצדק החברתי עם כל אוהלי המחאה ברוטשילד, הקונספט מצא חן בעיני והחלטתי שאני רוצה להרים פריים שבו נקים אוהל ממש מתחת למים, נפזר בקבוקים מסביבו ונציב מנקה רחובות שמנקה את הזבל שבים. ובמקום "העם דורש צדק חברתי", בחרתי לקרוא לתמונה "הים דורש צדק סביבתי".


ש: האם כל הצילומים שלכם מבוצעים בהנשמות?


ת: לא, יש חלק בפרויקט שנקרא סשן "Breathe" שהמכנה המשותף שלו הוא צילום של צלילה חופשית, בחלק מהצילומים אני מצלם כשאני עם ציוד צלילה מלא, אך חלק מהתמונות צולמו כשגם הדוגמנ\ית וגם אני צוללים חופשי, שתי התמונות הבאות, למשל, צולמו כשגם אני צללתי חופשי. דבר זה מוסיף אתגר לצילום, היות ויש לך ממש כמה שניות בין הרגע שהתמקמת על הקרקעית, סידרת את הגדרות המצלמה ותפסת את הדוגמנ\ית שלך בפוזיציה שאתה רוצה.

 

 

 

 Magic Powder מתוך הסשן Breathe - צילום: רועי קמחי

 

 

 

אקרובטיקה במים  - צילום: רועי קמחי

 

 

 

ש: לאחרונה הרמת תערוכת צילומים באילת, איך זה היה?


ת: תערוכת "תמונות יבשות רטובות" הייתה מבחינתי שיא בעשייה של שנת 2013, לאחר תקופה שבה גרתי והדרכתי צלילה באילת, בה היו לי הזדמנויות רבות לצלם תמונות חדשות לפרויקט, הצלחתי להרים את התערוכה בצורה עצמאית לחלוטין במרכז הצלילה "מנטה" שבאילת. הציפייה שלי הייתה שיגיעו כ-60-70 אורחים, אך לבסוף הגיעו באזור ה-200 אורחים, זה היה ערב מוצלח מאד מבחינתי.


ש: כיצד בנית את התערוכה?


ת: כשחשבתי על הבנייה של התערוכה רציתי לחבר את הרעיון של ה"יבש-רטוב", בניתי 4 "קירות" של תמונות, כשלכל קיר מכנה משותף, חלק תמונות שנלקחו בצלילה חופשית, חלק צילומי אמירה, חלק מאחורי הקלעים של הפרויקט, סידרתי את התמונות כך שיראה כאילו תליתי אותן "לייבוש".

 

 

 

 

 

ש: מתוכננות תערוכות עתידיות?


ת: בוודאי, כרגע אני יוצא לטיול צלילה וצילום למרכז אמריקה לכמה חודשים, אני מתכנן להרים תערוכה נודדת של תמונות אלה, בדומה לתערוכה שהרמתי באילת, כאחזור אני נוטה להאמין שאבצע תערוכות גם במרכז וצפון הארץ.


ש: האם יצא לך לבצע את הפרויקט כעבודה של ממש?


ת: יצא לי להוציא פרסומת שיווקית ל"בנק ירושלים", ששרתה אותם ברשתות החברתיות. הם הוציאו שירות אינטרנטי חדש, אז לקחתי את אבא שלי(שעובד בבנק), לקחנו לפ-טופ שיצא משימוש, הלבשנו אותו בחליפה והורדנו אותו מתחת למים, הקונספט של התמונה היה שבנק ירושלים נמצא איתך בכל מקום.

 

 

בנק ירושלים  - צילום: רועי קמחי

 

 

ש: אז כרגע, מעבר לצילומים, אתה מדריך צלילה מתחת למים?


ת: כן, כרגע אני מדריך צלילה במועדון צלילה "מנטה" באילת, ובין לבין אני מצלם. חלק מהנושא של חינוך לצלילה נכנס, גם הוא, לתוך הפרויקט. בקורס צלילה אתה מלמד את החניכים שאסור לשתות לפני או במהלך יום צלילות, גם את הרעיון הזה הבאנו לביצוע כאשר הורדנו כסא גלגלים מתחת למים.

 

 

כיסא גלגלים  - צילום: רועי קמחי

 

 

ש: מה התמונה האחרונה שצילמת?


ת: הסשן האחרון שביצענו היה סשן "תיבת נוח", צילמנו דמות שנראית תנ"כית, יחד עם מטה מעץ, מתחת לסטי"ל (ספינה טבועה באילת), צילמתי את התמונה בזוית מסוימת כדי שלא יראו את הגשר, כך שהספינה נראית באמת כתיבה. תמונה זו צולמה בעומק של 23 מ' מתחת למים.

 

 


תיבת נוח - צילום: רועי קמחי

 

 

 

ש: אז איפה אפשר למצוא אותך ולעקוב אחרי הפרויקט?


ת: קודם כל, אנחנו מעדכנים כל הזמן בדף הפייסבוק שלנו בכתובת:
www.facebook.com\wetdryphotographs
ובנוסף בדף באתר  http://wetdryphotographs.wix.com/roy-kimhi

 

© כל הזכויות על התמונות שמורות, כל שימוש בהן באישורו של רועי קמחי בלבד.