...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
ציוד צלילה, ציוד צילום תת מימי
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

פלאו

פלאו ידועה בתור אחד מאתרי הצלילה היפים בעולם והיא בעלת עושר ומגוון אינסופי של מראות ימיים שלא תמצאו בשום מקום אחר. צלמים תת מימיים - זה המקום בשבילכם. העושר כאן, ומגוון הצבעים שתוכלו ללכוד בעדשת המצלמה שלכם עושים את פלאו מקום אידיאלי לתחרויות צילום תת מימיות, ולצלמים חובבים ומקצועניים גם יחד

האזור עצמו מורכב מ-300 איים ואיונים המשתרעים על שטח של כ-150 ק''מ, רק שמונה מהם מיושבים ורובם חיים בעיר הבירה, קורור.  המיקום כ-7 מעלות צפונית לקו המשווה, באזור המערבי ביותר של האוקיאנוס השקט. מערבה לפלאו נמצאים איי הפיליפינים, ומדרום שוכנת פפואה-גיניאה החדשה. האיים המרכזיים של פלאו הם וולקניים והשאר הם התרוממות של חופים תת קרקעיים שיצרה איונים דמויי פטריות המכוסים בג'ונגל טרופי. תופעת טבע ייחודית היא ה- Rock Islands המפורסמים, הכי מפורסם הוא המקבץ הנקרא 70 האיים, שהם שרידים של שוניות עתיקות. בחלקם נוצרו אגמים פנימיים מלוחים המושפעים מגאות ושפל. לבירינט האיים מוקף בריף חיצוני ארוך ((Barrier Reef היוצר לגונה גדולה. עיקר הצלילה נעשית בצידו הפונה לאוקיינוס של הריף.
הבדלי גאות ושפל של כשני מטר ומעברים צרים בין איונים, יוצרים זרמים חזקים, עשירים בפלנקטון ומזון חיוני לקיום האלמוגים והדגה הרבה. בנוסף, הטמפרטורה הקבועה של המים (כ-27 מעלות), יוצרת אפשרות קיום למגוון אינסופי של בעלי חיים ימיים. מיצורים חד-תאיים פרימיטיביים ועד להקות דולפינים ולוויתנים.
הצלילה בפלאו משתנה מאתר לאתר. בתוך הלגונה, אלמוגי אבן ענקיים בצבעי ירוק וסגול זרחני מקיפים את ה- Rock Islands. האירוזיה הרבה יצרה תעלות וכוכים רבים באבן הגיר ממנה הם עשויים, המכוסים אלמוגים רכים בצבעים רבים.
מימד נוסף לצולל בפלאו מהווה צי אוניות יפניות שהוטבע במלחמת העולם השניה. למעלה מ-40 אוניות שקועות בתחתית הלגונה ובמשך 44 השנים האחרונות נוצרו עליהן ריפים מלאכותיים המכוסים בעיקר באלמוגים שחורים וצדפים.

ליטופים ונטיפים
חוויה מדהימה, ייחודית ומוזרה היא אגם המדוזות שהוא אחד מהאגמים המלוחים ב- Rock Islands. מגיעים אליו על ידי טיפוס קצר בתוך היער הטרופי הגדל על האי. האגם מכיל מיליוני מדוזות (1.6 מיליון לפי הערכת מדענים אמריקאים), הכלואות ללא יכולת לצאת חזרה לאוקיינוס. קשה לתאר את ההרגשה של שחיה בתוך ים מדוזות המלטפות את הגוף, לאחר שבמשך מיליוני שנים, וללא אויבים, איבדו את היכולת לצרוב. בשולי האגם גדלים מנגרובים המהווים סביבה אקולוגית חדשה ושונה.
תופעה מעניינת נוספת היא מערות נטיפים תת קרקעיות החצובות בתוך אבן הגיר, כשהמפורסמת שבהם היא מערת הנברשת.
מערת הנברשת היא סדרה של ארבע מערות שנוצרו על ידי חלחול מים דרך האבנים. נטיפים ונציבים מקשטים את התקרה והרצפה. הכניסה למערה היא ב-7 מטר עומק.
ארבע ארובות מובילות לתוך מערה בעומק 35 מטר, שנוצרה לפני אלפי שנים. הארובות מובילות את קרני השמש לתוך המערה ויוצרות ארבעה עמודי אור ותחושה מיסטית.

פלאו אקספרס
הפינה הכחולה (The Blue Corner). המים צלולים, בצבע הטורקיז ורוחשים חיים. פעילות ימית רבה עקב המים עשירי התזונה מושכת לכאן תיירים רבים. להקות סרדינים ואנשובי חולפות על פניכם, משנות כיון וצבע במהירות, אף הן מושכות דגי ים גדולים וכרישים, בעיקר בשעת הגאות.
עוד צלילה מומלצת היא "פלאו אקספרס", בתעלה הגרמנית. הזרם סוחף אתכם ליד ברקודות גדולות, מנטות מלכותיות, צבים החותרים במרץ לעבר פני המים ומעל צדפות ענק, שבוודאי מונחות כך על החול הלבן כבר שנים רבות. כמו כן, תוכלו לשחות עם להקת נתחנים בעלי ראש מרובע ובולט כמו לג'ורג', הנפוליאון של ראס מוחמד, כרישים לבני קצוות וכרישים שחורי קצוות.

נפילה חופשית
הנפילה החדשה (New Drop Off) הוא אחד מאתרי הקירות היפים ביותר בפלאו. ראשיתה של השונית ב-10 מטר עומק, והיא יורדת עד לעומק 300 מטר. הקיר מכוסה במינים שונים של אלמוגים קשים ורכים. חשופיות צבעוניות, שרימפס שקופים, סרטנים, ודיירי שונית רגילים, כמו גם ברקודות, כרישים, וצבי ים.
הנפילה הגדולה (Big Drop Off) תוארה על ידי קוסטו ב-1960 כאחד מהקירות הטובים ביותר לצלילה בכל העולם. השונית מתחילה בעומק 2 מטר, ונופלת באופן חד עד ל-500 מטר עומק. הקיר מכוסה במגוון של ספוגים ואלמוגים.


Peleliu Cut הוא הקצה הדרומי ביותר של האי Peleliu. המקום מהווה את מפגש האוקיינוס הפסיפי, והים הפיליפיני. השונית הרדודה צונחת לעומק 500 מטר או יותר, והזרמים גועשים. הקיר מכוסה באלמוגים שחורים או אלמוגים לבנים שנראים כמו קפיצים. למרות האטרקציות הללו, הדבר שמושך הכי הרבה תשומת לב הוא הדגים הגדולים שניתן לראות במקום: טונה, כרישים כסופי קצוות, לבני קצוות ועוד.