...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

סופה בים

צלילה רבת משתתפים לסטיל באילת, צילום פנורמי אחד, עשרות מתחרים מרחבי העולם וזוכים מאושרים ב-15 קטגוריות – האירוע של 2014

מאת: נחום דוניצה

תחרות הצילום התת-ימי, הגדולה והמוכרת ביותר בעולם, אילת הים האדום, הגיעה לסיומה בטקס חלוקת הפרסים לזוכים בתשע קטגוריות לצילומים ה'חיים' ולזוכים בשש הקטגוריות של התחרות הבינלאומית שנערכה לאורך השנה כולה. אייל כהן מישראל, שזכה במקום הראשון בפורטפוליו חמש התמונות הטובות ביותר, הלך הביתה עם צ'ק של 10,000 $. 

התחרות, העשירית במספר, שנערכה בין 8-13 בספטמבר באילת, כללה השנה על פי מסורת התחרות גם צלילה משותפת אל הסטי"ל "סופה" הטבוע במעמקי הים האדום מול אילת. 
במבצע לקחו חלק 201 צוללים, 26 מדריכי צלילה, 32 אנשי הפקה ו-12 צלמים מקצועיים, שצללו ביחד לעומק  20 מ' לאתר ספינת הסטי"ל הטבוע באילת, כשבראש צוות הצילום עמד הצלם הצרפתי הנודע כריסטיאן פטרון, צלם ה"טיטניק" ו"הכחול הגדול". את הצילום עצמו ביצע הצלם הצרפתי ניקולאס ברקה, שהגיע במיוחד לאילת לטובת המבצע. את ניהול הצלילה המורכבת לקח על עצמו ניר אבני אשר ניהל כמבצע צבאי לכל דבר בשיתוף פעולה חסר תקדים מצד כל מועדוני הצלילה האילתיים.

הארוע, ששמו נקבע כ"סופה בים", הפך לצלילת הצדעה למלאת 45 שנה למבצע ספינות שרבורג, שהוברחו לישראל מנמל שרבורג, רגע לפני שהצרפתים הטילו אמברגו על יציאתן, למרות שתמורתן שולמה. הספינות חצו בים סוער 5,500. לצלילת ההצדעה באילת, הוזמנו גם ארבעת הקפטנים ומפקד המבצע, תת אלוף במילואים הדר קמחי. 

במים מסביב לסטיל התרוצצו להם 12 צלמים תת-ימיים מקצועיים בראשותו של הצרפתי הנודע כריסטיאן פטרון , צלם ה'טיטניק' ו'הכחול הגדול' כשלושה צלמים משמשים כצלמי און ליין ומחוברים ישירות דרך אסדת השידור שמוקמה ממש מעל הסטיל ובאמצעות כבל מיוחד הצילומים הועברו לחוף אל ניידת אולפן ומשם דרך לווין למרכז השידורים של סטלינק בנווה אילן. התוצאה הסופית נותבה אל יוטוב ובאמצעות סיבים אופטים לערוצי טלוויזיה בעולם.
      
עד כאן האתגר הטכנולוגי. מסתבר שהאתגר הלוגיסטי הוא מורכב לא פחות. אחרי הכול, מדובר ב-200 צוללים שיעמיקו אל ספינת הסטי"ל ורוצים גם לחזור משם שלמים ומאושרים. מכיוון שמדובר בצלילה לעומק של 20 מטר, משך השהייה מתחת למים יהיה מוגבל בשל סיבות בריאותיות ל-30 דקות בלבד. על מנת לאפשר צילום איכותי, עולה הצורך למקם את הצוללים באופן כזה שימנע העלאת רחף מהקרקעית באמצעות הסנפירים
ניר אבני, מנכ"ל ריף הדולפינים וקבוצת ריף צלילה, דמות מפתח בתחום הצלילה בישראל יותר משלושה עשורים, היה זה שהקים צוות חשיבה בשיתוף מועדוני הצלילה באילת והפך את צלילת ההצדעה רבת המשתתפים לחוויה. 

לצפיה בקליפ צלילת ההצדעה >>>> 

הכל התחיל לפני 4 שנים, כאשר המפיק דויד פילוסוף שידר ממעמקי ים סוף ישירות לתערוכת הצילום הגדולה בעולם, "פוטוקינה" שבגרמניה. כבר אז היה זה ארוע מרגש ששודר בתחנות טלוויזיה ברחבי העולם על ידי חברת התקשורת הלוויינית "סטלינק". 
השידור הזה דירבן את פילוסוף לאתגרים חדשים.  "בעולם הדממה יש פוטנציאל אדיר לתוכן מרגש לכלל הצופים", אומר פילוסוף  "גם אני צללתי והשתתפתי עם כל המאושרים במסיבת הטבע הענקית, עשרים מטר מתחת למים".
לצפיה בקליפ מהשידורים הישירים לפוטוקינה  >>>>

הסתיימה תחרות הצילום הבינ"ל – אילת הים האדום:

התחרות בישראל, בניגוד להרבה תחרויות אחרות בעולם, היא תחרות "חיה" ובזמן אמת. הצלמים מגיעים פיזית לאילת, שמים עליהם ציוד צלילה, מעמיסים מצלמות ותאורה ויורדים למים. במקצה האילתי, אין אפשרות לערוך, או לשפץ את התמונות והצלמים חייבים להסתמך על כישוריהם, המצלמה, הנוף הימי ותנאי הסביבה בזמן הצילום. לתחרות מגיעים מדי שנה צלמים מכל העולם ובהם זוכי תחרויות בינלאומיות שונות מהשורה הראשונה של הצילום בעולם. 

מפיק התחרות, דוד (פילו) פילוסוף, אומר כי מעבר להתרגשות השנה שליוותה את הצלילה רבת המשתתפים, הוא הופתע ולטובה מההתגייסות הגלובלית של ענף הצלילה הבינלאומי ובמיוחד של עורכי מגזיני צלילה וצילום מרחבי העולם, שהציעו סיוע. "כמה ימים בלבד לפני מועד התחרות הסתיימה המלחמה... לאורך כל התקופה שלה קיבלתי הרבה שאלות מעיתונאים המסקרים את הענף הצילום והצלילה שהופתעו לשמוע שאנו מתכוונים להמשיך כרגיל. הסברתי להם שאין כל כוונה לבטל או לדחות, וכי אנו רגילים לעבודה תחת אש... אז גם העלה אחד מהם את הרעיון של גיוס כוחות גלובאלי שקורא לצלמים ולצוללים דווקא כן להגיע לאילת לתחרות". 

התחרות נערכת בחסות משרד התרבות והספורט הישראלי, משרד התיירות הישראלי, המשרד לפיתוח נגב גליל, עיריית אילת, ונותני חסות בינלאומיים. 

 

טקס הענקת הפרסים שנערך על מדשאות מלון 'פרימה מיוזיק אילת', הועבר בשידור חי לעשרות אתרי אינטרנט בחו"ל ומשלחות צלמים מכל העולם הגיעו לסקר. 

למועמדים ולזוכי התחרות  >>>>>