...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

התחילו עם ג'וקים

סיפור אהבתם של לינדה ובריאן פיטקין פרח לראשונה במחלקה לחרקים במוזיאון הטבע בלונדון. בהמשך הם הרחיבו את את קן האוהבים שלהם לעולם הצלילה וכיום הם נמנים עם צמרת הצלמים התת-ימיים בעולם

מאת דוד פילוסוף

לינדה ובריאן פיטקין הכירו לראשונה במקום עבודתם, במחלקה לחרקים במוזיאון הטבע בלונדון. אולם בני הזוג פיטקין קנו את עיקר פרסומם דווקא בעולם הצלילה, והם נמנים כיום עם הצלמים התת-ימיים המובילים בעולם.
"התחלתי לצלול בשנת 1976, וקניתי את המצלמה הראשונה שלי, ניקונוס II, בשנת 1979, במיוחד בשביל ספארי צלילות בסיני", מספר בריאן. "עדיין לא היה לי חיבור למבזק, וכל התמונות שלי צולמו עם אור טבעי. למרות זאת, הייתי מאד מרוצה מהתמונות שלי, והשתמשתי בהן כדי ליצור מצגת חזותית-קולית. הצגתי אותה בפגישה של האגודה הבריטית לצלמים תת-ימיים ומאוד אהבו אותה, כנראה בגלל שהיתה קצרה ולוותה במוסיקה של מייק אולדפילד, שהיה מאוד פופולרי באותה תקופה".
המצגת הבתולית של פיטקין סימנה את תחילתו של רומן ארוך בינו לבין האגודה הבריטית לצלמים תת-ימיים. הוא ערך את עיתון האגודה in focus במשך 13 שנה, בשנת 1986 הוא נבחר ליו"ר האגודה וכיהן בתפקיד 12 שנה עד לבחירתו לנשיא האגודה, תפקיד בו הוא מחזיק עד היום.
פיטקין, אדם בלתי נלאה, משמש גם כמנהל האתר של האגודה הבריטית,  www.bsoup.org, והוא פירסם יותר מ-90 מאמרים על צילום תת ימי. במגזין "DIVER". הוא משמש כיועץ לענייני צילום יחד עם מייק פורטלי.
במשך שנים רבות נסע פיטקין למקומות שונים בעולם כדי לאסוף חרקים למוזיאון הטבע בלונדון. בין השאר הוא ביקר בקוסטה-ריקה, קניה, טנזניה, דרום-אפריקה, מלזיה וטרינדד. כיום הוא משמש כמנהל מערכות ומידע במוזיאון הטבע של לונדון ולוקח חלק במחקרים בביולוגיה ימית. בימים אלה הוא עסוק במחקר על הרס האלמוגים במצרי טיראן שנגרם מפגיעה של מכלית נפט.

לא במבט ראשון
לינדה פיטקין, האשה שאיתו, לא התאהבה בצלילה ממבט ראשון. "כשבריאן התחיל לצלול, לא התלהבתי מהרעיון ללמוד צלילה בעצמי", היא מספרת. "הקורס פשוט נראה לי משעמם. בשנה הראשונה בריאן נסע לדבון עם מועדון הצלילה המקומי, ושנה אחר-כך ללנזרוט. לא הרגשתי שאני מפסידה משהו, עד שהוא אמר לי שהם נוסעים לים האדום. חשבתי שנית, ולפני המסע עברתי את הקורס בהצלחה, נסעתי איתם ומאז הצלילה היא חלק מרכזי מהזוגיות שלנו. כל שנה, אנחנו נוסעים לפחות פעמיים לחופשה של שבועיים באחד מאתרי הצלילה ברחבי העולם. לבריאן יש 2,000 צלילות רשומות ולי יש 1,800. חלק מהצלילות האלה עשינו בים האדום, בקניה, באיי סיישל, במלדיבים, בדרום קוריאה, בתאילנד, במלזיה, באינדונזיה, בפיליפינים, בפפואה, בגלפגוס ובאיים הקריבים".
איפה הכי נהנית?
"היו לנו הרבה צלילות מדהימות, אבל המרשימה מכולן היתה בתאילנד, בצוק רישליו, שמסביבו מסתובבים הרבה כרישים. זה פשוט תענוג לשחות עם כרישי לוויתן. כל כך גדולים עד שנדמה כאילו הם נמשכים לנצח בזמן שהם מחליקים לידך. לנו היה הרבה מזל. היינו שם ימים ספורים בלבד, וכרישי הלוייתן חלפו לידינו מדי יום. השלמנו את החוויה יותר מאוחר יותר באותה שנה באי קטלינה שליד קליפורניה, עם כרישים כחולים וכרישי מאקו".
לינדה, כיום צלמת מוכרת בזכות עצמה, החלה לעסוק בצילום תת-ימי לגמרי במקרה. "כשהתחלתי לצלול, לא היה לי שום רצון לצלם", היא מספרת. "ראיתי את כל הבעיות שיש לצלמים וחשבתי לעצמי שאני פשוט מעדיפה ליהנות מהצלילה נטו. העדפתי להשתפר בסגנון הצלילה שלי, ולא רציתי ללמוד אז שום דבר אחר. אחרי שנה, בריאן הושיט לי את המצלמה שלו, מוכנה ומכוונת, וסימן לי שאצלם תמונה שלו. להפתעתי, היא יצאה מוצלחת, וחשבתי: אולי זה לא כל כך קשה".
לינדה החלה לצלם בניקונוס II משומשת, והיא נעזרה בערכת תקריבים עם שפופרות הארכה. "זו הייתה דרך טובה להתחיל לקבל תוצאות טובות באופן קבוע, בעיקר בראות הנמוכה של הים הבריטי", היא נזכרת. "לא ניסיתי להתקדם בצילום מסוג אחר, עד ששלטתי בשיטה זו".
והיום?
"אני אוהבת להיות במקום אחד, ולצלם דג או אובייקט אחר שנע לאט, על מנת שאוכל לצלם כמה תמונות שלו מכמה זוויות. פעם צילמתי שלוש שעות ברציפות".
"לפסטיבל אנטיב, הגיעה פיטקין כשתחבושת גדולה עוטפת את זרועה. בדצמבר האחרון נסענו לשארם. ליד הטמפל, ממש לפני הצלילה, דרסה אותי סירת זודיאק המדחף חתך אותי בזרוע. למזלי, הפצע נתפר כראוי", היא מספרת.
פיטקין מקדישה כיום ארבעה ימים בשבוע למחקר על אודות העשים, ובשאר ימי השבוע היא עוסקת בצילום בעלי חיים ימיים. "אני מגיעה לזה עם הסקרנות והאהבה לבעלי חיים של ביולוג, אבל עם עין של צלם מבחינת קומפוזיציה ותאורה".

הציוד שלהם
לינדה ובריאן פיטקין משתמשים בניקונוס V, בעיקר עם עדשת 15 מ"מ. לפעמים הם משתמשים בשפופרות הארכה, או ציוד תקריבים.
תצלומי מאקרו, הם מצלמים במצלמות במארז:
לינדה - פנטקס LX, עם עדשת 50 מ"מ, ו-28 מ"מ לזווית רחבה.
בריאן - ניקון 801F, עם עדשת 60 מ"מ.

לגלרית התמונות

להצטרפות לאלפי מנויי מגזין ים לחץ כאן
רק 26 ש"ח
לרכישת ביטוח צלילה לחץ כאן