...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

הצלילה הסינית

בייג'ין, עיר חמה ומיוזעת בקיץ, מציעה לכם חוויות תת-ימיות שבים האדום רק יכולים לחלום עליהן. באקווריום הענק של העיר תראו כרישים מסוגים שונים, מנטות, דגים נדירים ואפילו יצור ביישן ממשפחת התמנונים שחי בחשכה בעומק של 200 מטר

מאת איציק גרבר

בירת סין, בייג'ין, תארח את האולימפיאדה בעוד שש שנים. העיר כמעט לא מציעה מקומות בילוי לתיירים, ובכלל לא בטוח שלמאות האלפים שיפקדו את העיר בשנת 2008 יהיה מה לעשות בשעות הפנאי, אלא אם יבחרו ללכת שוב ושוב לאקוורים הענק.
גם מי שלא אוהב דגים, בצלילה או במבט מאחורי הזכוכיות, לא יוכל שלא להתפעל מהאקווריום הסיני.
האקווריום ממוקם בצפון-מערב העיר, ליד גן-החיות המוזנח של בייג'ין. בעלי החיים בגן לא זוכים לטיפול נאות, התחזוקה ירודה והמקום משדר עליבות ומסכנות. ממש כדאי לכם להדיר את רגליכם מהמקום.
ובחזרה לאקווריום: המבנה חדיש וממוזג (מאוד חשוב בקיץ של בייג'ין), ומיד בכניסה תמצאו את עצמכם פוסעים בשביל חשוך מוקף בצמחיה, סלעים ומפלים. משני צדדיו של השביל אקווריומים ובהם דגי מים מתוקים ומלוחים נדירים.
ראינו שם: להקת פירנאות אדומות בטן (ומבריקות קשקשים), לצד aligator gar ו- arpima gigas דגים מרשימים באורך מטר וחצי, שכל אחד מהם שוקל בערך 160 ק"ג. להקות טרופיות צבעוניות וצפופות של angelfish, kissing gourami, chinese sailfin suker ודגים מרשימים ובלתי מוכרים נוספים.
לאורך הסיור צועדים על גשר שתלוי מעל בריכת דגים ענקית ועולים ויורדים במדרגות נעות. הכל באפילה ובאווירה מסתורית, כאשר רק קריאות התפעלות של המבקרים הסינים ואינספור תקתוקי מצלמות מפרים את הדממה.
ממשיכים בסיור ומגיעים לתעלת מים מלוחים. כאן מאפשרים למבקרים למשש ולאחוז כוכבי ים ומלפפוני ים.


ממשיכים בהתאם לשילוט ונכנסים לחדר ענק וחשוך ובו אחת מגולות הכותרת של הביקור: אקווריום ענק בגודל 7X6 מטר. כדי להתרשם מקרוב מאוכלוסיית האקווריום הזה, תוכננו שני מפלסי התבוננות שונים. באקווריום מרחפות מנטות ולצידן משייטים דגי שונית קלאסיים המוכרים לנו מים-סוף ובהם: batfish , jackfish, potatofish. כרישים, עם קצה לבן או שחור, חוצים בעצבנות את קיר האלמוגים הרכים והקשים ששמורים היטב כמו באילת של פעם. גם כריש טייגר עושה פוזות לכבוד המבקרים. מתחת להם, מתעלם מכל המהומה מסביב, שוחה באיטיות צב-ים ענק.
הקומפלקס הענק נחצה על ידי מנהרות, והמבקרים פוסעים בהן. כך אפשר לראות כריש בגודל טבעי או חתולי ים חולפים 40 ס"מ מעליכם, או מוכנים להצטלם אתכם מעבר לכתף. מכאן ממשיכים בסיור בין אקווריומים בגודל בינוני ובהם להקת זהרונים גדולה, טריגרים ואלמוגים מסוגים שונים. גם מורנות ענקיות ומנוקדות, שהסינים רגילים לראות בדרך כלל בצלחת, זכו להגיע כאן למנוחה ולנחלה.
כמו בכל אקווריום המכבד את עצמו, גם כאן ניתן לחזות בנאוטילוס. זהו יצור ביישן, בן למשפחת התמנונים, השוכן בקונכייה וחי דרך קבע בחשיכה בעומק של 200 מטר. כן ניתן לראות במקום מגוון דגים טרופיים, שושנות, דגי ליצן ודגי חרב.
יורדים שלוש מדרגות, פוסעים כמה צעדים במסדרון ולפנינו נגלה אקווריום ענק ובתוכו שורצים כרישי ענק ובהם למון זועפים מקווינסלנד שבאוסטרליה, זברות וכרישים אפורים. חלקם נחים על הקרקעית וחלקם משוטטים חסרי מעש (וטרף) בין הסלעים.


על הקיר בצד ציור מרשים של כרישי פטיש, שנהנים משיזוף של קרניים אולטרה-סגולות. תזכורת נאה למי שראה את להקות הענק באי קוקוס, מערבית לקוסטה ריקה.
בחדרים אחרים ניתן לצפות על גבי מסכים חדישים בסרטי וידאו וצילומים תת-ימיים מרשימים.
מחיר כרטיס הכניסה - 100 יואן למבוגר, 50 יואן לילד (8 יואן = 1 דולר). לא זול, אך מקנה גם כניסה להופעה משעשעת של דולפינים וכלבי ים. המופע נערך מספר פעמים ביום, באיצטדיון המכיל כ-2,000 מושבים. ההופעה מרשימה, מהנה ומהוקצעת, אם כי אי אפשר שלא לחשוב על האימונים הקשים שבעלי החיים הסימפטים והאינטיליגנטים האלה לא ממש נהנים מהם.
השירותים במקום מתוחזקים ברמה מערבית, וזו לכשעצה חוויה נדירה בסין. ביציאה מצויות חנויות מזכרות, כמיטב המסורת האמריקאית ומזנוני אוכל מהיר ושתייה.
המדובר בחוויה מרגשת. היא מאפשרת לאלה שלא התנסו בצלילה ליהנות מהחיים מתחת למים. מעבר לכך - הביקור כאן מהווה תחליף זוטא לצלילה מרעננת - משהו שרק אפשר לחלום עליו במרחץ הזיעה ברחובות בייג'ין (הטמפרטורה הממוצעת בקיץ: 35 מעלות).