...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
ציוד צלילה, ציוד צילום תת מימי
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

האתרים מאילת ועד דהב

23 אתרי צלילה, מאתר החבלים בחוף הצפוני באילת. דרך אתרים בחופי סיני עד לשוניות של דהב.

אתר החבלים
גם באילת אפשר לראות אלמוגים רכים וצבעונים ומיני דגים שבאתרי צלילה אחרים בעיר הם אורחים נדירים. המיקום: בין כלובי הדגים לחוף הצפוני. ניתן להגיע למקום רק בסירה.

החוף הצפוני
גן הפסלים של הפסל דן רפפורט והפירמידה של דובק הוטבעו מול השקם, במרחק של כ300- מטר מהחוף. אתר יפה אך מסוכן, כיוון שעוברות באזור סירות מנוע רבות. עומק: שבעה עד 30 מטר.

ריף הדולפינים
אפשר לראות דולפינים גם באילת, ב"דולפין ריף". מדובר ב11- דולפינים, שבעה מהם ילידי המקום, שחיים בסביבתם הטבעית - הים. שטח מחייתם של הדולפינים מוגן ברשת, אך הם יכולים לצאת בכל זמן לים הפתוח, חלק מהם עושים כן, אך תמיד חוזרים לאתר. צוללים מוסמכים יכולים לבצע צלילות מודרכות בלבד, דרך מועדון הצלילה במקום. ניתן להגיע עם ציוד אישי או לשכור ציוד במקום. הקבוצות המודרכות נכנסות למים אחת לשעה.


הסטיל
להקות סרדינים וזהרונים רבים, מאכלסים כיום את מי שהיתה בעבר ספינת טילים של חיל הים. הכניסה למים משמאל לסככה של חוף ה"וילג'", בקו ישר לכיוון הים הפתוח. הפינה יושבת על הקרקעית, בעומק של 24 מטר. גשר הפיקוד בעומק 15 מטר. החזרה לחוף - עם המדרון החולי.


               צילום: ניקולה ברקה, צרפת


שמורת האלמוגים
שמורת האלמוגים באילת יושבת מול רצועת חוף אלמוג. אחרי השונית מגיעים למדרון חולי מתון, המגיע לעומק של 15 עד 18 מטר, שם  פוגשים קיר אלמוגים תלול, המגיע עד לקרקעית חולית, בעומק של 25 עד 40 מטר. לפני המדרון התלול ניתן לראות אלמוגי שולחן. מול הגשר הדרומי של השמורה, בעומק שמונה מטר, נמצא סלע משה. קוטרו של הסלע הוא כ15- מטר והוא עשיר בדגי שונית. כ50- עד 70 מטר צפונית לסלע משה, בעומק שישה מטר, נמצא סלע  יהושע, שגם בו כדאי לבקר.


הגנים היפנים
ליד המצפה הימי עדיין השתמרה סביבה אלמוגית נאה. מדובר בטרסות של אלמוגים,  בעומק שבין שניים ל20- מטר. שם מתחיל הקיר את ירידתו עד לעומק של 45 מטר. האתר עשיר במגוון עצום של אלמוגים יפהפיים.

Taba
בתחומי אילת ההיסטורית, ליד מלון הילטון, עדיין אפשר לערוך צלילות חוף מרהיבות. מגוון גדול של אלמוגים מקובצים בנקודות שונות. באחת מהן ניתן למצוא דגי frogfish ואוכלוסיית דגים עשירה. עומק: בין שניים ל25- מטר.

The Canyon
ואדי היורד מעומק של מטר וחצי ועד לעומק של 25 מטר. משני צדי הוואדי יש אלמוגים גדולים ולהקות דגי מים פתוחים. כמעט בכל צלילה ניתן לצפות בחתולי ים (מחבטן הסנפירים).

Coral island
הצד הדרומי מזרחי של האי הוא הטוב ביותר: עשיר באלמוגים, אולם יש בו מעט דגים. עומק: בין שלושה ל30- מטר. הגעה בספינה בלבד.

Zak’s Reef
קיר ובו אלמוגים רבים, בעיקר רכים. כמעט תמיד אפשר לראות כאן להקות של ברקודות צעירות. עומק: בין שמונה ל25- מטר. הגעה בספינה בלבד.

The Fjord 
פתח בשונית המוביל לתוך אזור עשיר בדגה ובאלמוגים. במרכז האתר יש בור היורד לעומק של 25 מטר והטמפרטורה בו קבועה. הקרקעית כולה מכוסה במושבות אלמוגים רכים. עומק: שניים עד 25 מטר.

Coral City
אתר מים פתוחים. במרכז האתר יש אלמוג ענק מסוג חרירן ועוד אלמוגים רבים, ובתוכם מגוון עשיר של דגה. עומק: 10 מטר.

Reef Max'
קיר שונית תלול ועמוס באלמוגים חיים. באתר זרמים משתנים עם גאות ושפל וניתן לבצע בו צלילות זרם מדהימות. עומק: 15 עד 20 מטר. ההגעה בספינה בלבד.

Angel Net
אלמוגי שולחן רבים המכסים את הקרקעית ויוצרים מרבד מרהיב ביופיו. דגים רבים מוצאים מסתור בין ענפי האלמוגים ובגומחות השונות, וניתן לראות יצורים שונים ומשונים כמעט בכל צלילה. עומק: 10 עד 20 מטר. הגעה בספינה בלבד.

Topaz’s Garden
אלמוגים רכים ואלמוגי שולחן מכסים את הקרקעית,  וחלקם יוצרים מבוך יפהפה ומיוחד. אוכלוסיית הדגים כאן עשירה במיוחד. עומק: עד 12 מטר. הגעה בספינה בלבד.

Muqqabila Marsa
מפרץ עמוק בעל קיר תלול המתחיל בעומק של שמונה עד 10 מטר. כמות אדירה של אלמוגים, המכסים כל פיסת קרקעית ואף "עולים" זה על זה. למרות כמות האלמוגים הגדולה, יש באתר מעט דגים. עומק: חמישה עד 25 מטר. הגעה בספינה או ברכב.

Ras Burka 
אתר מרשים ועשיר בעומק שישה עד 20 מטר. האתר נגיש מהחוף, אולם הדבר תלוי במצב רוח המקומיים. עדיף להגיע בספינה.

ראס א'שטן
לא לזרוקים בלבד. שונית בעומק 25-10 מטר ואתר קניונים בעומק של 45-25 מטר.

MFO Reef
אזור חולי עם שוניות טלאים. העומקים הטובים ביותר: חמישה עד שמונה מטר. להקות של ברקודות מסתובבות באזור. 

Hilton House Reef 
שונית גדולה על מדרון חולי. מניפות ים ואלמוגי שולחן גדולים. עומק: בין שלושה ל30- מטר.

Dolphin Beach, Nuweiba
דולפינה שהתאהבה בבדואי אילם הפכה לאטרקציה תיירותית מדהימה. רבים מגיעים לכאן כדי לצלול ובעיקר לשנרקל איתה. הדולפינה מגיעה כל בוקר לחוף שממול לכפר הבדואי נואיבה-אל-מוזיינה. בכניסה לאתר יש לשלם 10 לירות מצריות.


Ras Mamlach
כ30- ק"מ דרומית לנואיבה. ניתן לזהותו על-פי ההר החודר לקו המים. מצדו הדרומי אנטנת ממסר מצרית. הגישה קשה יחסית ולכן הוא שמור ומיוחד. הכניסה למים היא דרומית לאנטנה בהליכה או שחיה על הגב, לעבר המים הרדודים של הלגונה. בלגונה ניתן למצוא דגי חול, דגי אבו-נפחא ועקרבנונים. בזמן גאות נכנסים בזהירות מצפון להר וצוללים לאורך קיר אלמוגים עמוק עד ללגונה מצדו הדרומי של ההר. העומק המומלץ 12 עד 15 מטר. בזמן שפל הכניסה היא מדרום לאנטנה והצלילה לכיוון דרום. ניתן להמשיך דרומה ולבקש מהנהג לאסוף אתכם מנקודת היציאה.


Ras Abu Galum
זהו אחד החופים היפים ביותר לאורך החוף המזרחי של סיני. במקום מפרצון חולי מוגן מרוחות חזקות ומתאים ללינת שטח בעיקר בשל היותו מבודד. יופיו של אתר הצלילה נפגע  בגלל שרידי הרשתות שהבדואים השאירו כאן. עם זאת, צלילת הדמדומים כאן יפה במיוחד. הכניסה למים דרך המפרצון החולי. צוללים שמאלה אל קיר האלמוגים העמוק, ובעומק 15 עד 25  מטר רואים ראשי אלמוגים גדולים ויפים. חזרה לנקודת היציאה לאורך השונית הרדודה.