...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

האיים המלדיבים

במבט מלמעלה רואים ים כחול משובץ בנקודות טורקיז, כמו תכשיט יפיפה. זוהי הרפובליקה המלדיבית, ממלכת אלף האיים, הממוקמת באוקיינוס ההודי, דרומית מערבית להודו על גבול קו המשווה. שלושה רבעים משטחה הם ים, והרבע הנותר מפוזר על פני 1200 איים קטנטנים, רק 199 מהם מיושבים

כל כפר במלדיבים ממוקם על אי קטנטן, אותו ניתן להקיף בהליכה נינוחה במשך 10 דקות, במהלכן חולפים בדרך על פני עצי קוקוס, חול לבן ומי ים כחולים וצלולים. הנוף שטוח לחלוטין והמקום הגבוה ביותר הוא 5 מטרים מעל פני הים.

אליידהו, אי הצוללים
המקום מתגאה באחת מהשוניות היפות ביותר במלדיבים. הוא עטור חול לבן וקטנטן כמו שאר האיים. 40 חדרים מפוזרים סביב, ולאי יש מועדון צלילה, חדר אוכל, בר, עצי קוקוס, וים מדהים.
זרם לוקח אתכם לסיבוב מסביב לאי לאורך ריף מלא חיים. כל תנועה או מאמץ מצדכם מיותרים לחלוטין, פשוט הרשו לעצמכם להסחף עם הזרם. מסביב מרחפות בחן להקות גדולות של דגי זכוכית ולוקוסים ענקיים. בעומק 30 מטר שוכנת הספינה הטבועה המקומית העשוייה מעץ, 30 מטר אורכה, והיא שכובה על צידה. ניתן להפגש במשפחת מורנות סקרניות המציצות מהחרכים. הזרם החזק למדי מסובב אתכם כמעט מסביב לכל האי. אם תתרגלו אליו, תלמדו להנות ממנו בכל הצלילות הבאות.
מועדון הצלילה באי מספק מיכלי צלילה 24 שעות ביממה, כך שגם אם אתם מוצאים עצמכם ערים ב-3 לפנות בוקר עם רצון עז לצלול, אתם פשוט ניגשים למועדון, לוקחים מיכלים ויוצאים לצלילה.
למרות יופיה הרב של השונית הביתית, סירות יוצאות מדי יום לאתרי צלילה באזור. הסירה המקומית הינה ספינת עץ מנועית שטוחה וכמעט ללא שדרית, דבר המאפשר לעלות מעל לריף ולהוריד את הצוללים מעל האתר.
היציאות הן לצלילות בודדות, וניתן לצאת לאחת עד שלוש צלילות ביום.

ספארי
גם ספארי ניתן לעשות בין האיים, עם פינוקי הספארי המוכרים. משדה התעופה יקחו אתכם ישר לספינה. סירות הספארי יוצאות ליעדיהן השונים הכוללים את Ari Atoll או פלידהו, שהם יעדים פופולאריים. כדאי להגיע לBaa Atoll, יעד מרוחק יותר, או ללויאני אטול, השופעים בחיים תת ימיים. מסלול הספארי יהיה בדרך כלל תלוי באורך הספארי ובמזג האוויר. במסעות הספארי הקצרים לא ניתן להגיע לאטולים המרוחקים.

אתר המדרגות
האתר ממוקם בצד הדרומי של North Male Atoll, מחוץ למחסום השונית. המדרגות הן בעצם אלמוג פטריה ענקי בצורה המזכירה גרם מדרגות היורד מעומק של 10 מטרים, לעומק של 25 מטרים. המדרגות הן אתר צלילה המתאים לכל הרמות, בעיקר בגלל העובדה שהוא מוגן לחלוטין מזרמים.
באתר יש שפע רב מאד של דגים. כרישי שונית לבני קצוות, פרפרונים, צבי ים, מורנות, וטריגונים.

לחקות מנטה
כמו שנאמר, יש כ-35 אתרים ששמם "מנטה פוינט" במלדיבים. בכל אחד מהם ניתן לראות מנטות, בעיקר בעונה היעודה, אך אנו בחרנו באתר זה, ששוכן בקטע הצפוני של Ari Atoll, ליד האיים ניקה, גאוגדו, וולידהו. האתר מתאים לצוללים מתקדמים בגלל התנאים שלו הכוללים ים פתוח, תנאי מזג אוויר לא ממש ידידותיים, וגלים, שיוצרים את האקשן המתבקש. האתר מציע לכם את האפשרות לחקות את המנטות המנסות למצוא מקלט מהזרם מאחורי הפלטפורמה של השונית. האטרקציה העיקרית פה, כמובן, היא המנטות. אך ניתן למצוא פה גם סנאפרים, וטריגונים.

האלאוולי - ספינה טבועה
האתר שוכן אף הוא בקצהו הצפוני של Ari Atoll, או ליתר דיוק בקצה הצפון-צפון מזרחי. הספינה הוטבעה ב-1991 כדי להיות אטרקציה לצוללים, והפכה לביתה של משפחת חתולי ים ידידותיים, שבאים לברך את הצוללים במקום. יש כמה חתולי ים ידידותיים מדי, ולכן כדאי מאד להיזהר, למרות ההתלהבות, אם אתם רוצים לשמור את כל אצבעותיכם שלמות. האתר מתאים כמעט לכל דרגת הסמכה, בגלל הגיוון שבו. הספינה מתחילה ב-17 מטר עומק, והזרמים, ותנאי הים לא קשים.


עוד אתר מעניין הוא The Shipyard, שתי ספינות טבועות ליד האי פליווארו. האחת טבעה במהלך סערה ב-1980, וחרטומה מזדקר מעל פני המים ומהווה נקודת ציון באיזור, והשניה הוטבעה מספר חודשים אחר כך באותו איזור, על ידי בעליה. הזרם שעובר ליד שתיהן מעשיר את המים, אלמוגים רכים התיישבו עליהן, ובעלי חיים ימיים רבים פוקדים אותן.
הריף במלדיבים יפיפה ועשיר. להקות גדולות של דגים, מכל הסוגים שקיימים באוקיינוס ההודי. בכל אתר ואתר היה ניתן להבחין מסביב בכרישים, חתולי ים, צבים גדולים וקטנים, מורנות ענקיות, מנטות ולהקות גדולות מאד של דגי ים ושונית. הצלילות במלדיבים לא יאכזבו אתכם. תמיד יש מה לראות.