...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

דרום אפריקה

הצלילות בדרום אפריקה מספקות לצולל הממוצע את כמות האדרנלין הדרושה לו לזמן רב. כרישים, כרישונים, שוניות יפיפיות עם שמות משעממים. לצאת בחיים אחרי מפגש עם העמלץ הלבן

כרישים, דולפינים, צבים וחיי ים עשירים הם רק חלק מהאטרקציות המוצעות לכם בדרום אפריקה.
מחוז קוואזולו-נטאל מציע מבחר יוצא דופן של אתרי צלילה, המובחרים ביותר הם פרוטיאה ואליוואל. אלו מארחים אותנו בתוך מבחר של שוניות יפיפיות, אבל באים לכאן לצלול בעיקר בגלל כרישוני חול מנומרים ששורצים פה בין אוגוסט לנובמבר, ומציעים מבט מקרוב.

Aliwal Shoal
אליוואל שוכן במרחק 5 ק"מ מהחוף. מדובר בהתרוממות מסיבית שאורכה כ-3 ק"מ ורוחבה 300 מטר, עם טופוגרפיה של קימורים, מערות, תעלות צרות, רכסים, ואמפיתיאטראות. האתר מקבל זרם קר למים חמימים, ומכוסה ספוגים, איצטלנים ואלמוגים, למרות שאינו בקו רוחב טרופי. כמויות הדגים מהים ההודי העולות לעיתים על הדגים המקומיים, עוזרות ליצור מראה כולל טרופי, למרות הטמפרטורות הצוננות של המים. כמו שאמרנו - כרישונים נפוצים כאן מאד, אך נמצאים בעיקר בקתדרלה - קשת סלע באורך 4 מטר שמאחוריה אמפיתאטרון קטן, דמוי כנסיה. כשמסתתרים מאחורי הקשת, ניתן לראות את הכרישים בסביבה טבעית ללא הפרעה, ומסגור הצדודית שלהם בקשת הוא מראה בלתי נשכח.
באליוואל ניתן גם למצוא את הפרודיוס, ספינה נורבגית שטבעה ב-1974, עליה נוצרה שונית שהפכה אותה ואת סביבתה למערכת אקולוגית עצמאית, המוקפת אלפי דגים ססגוניים. דגי זכוכית, זהרונים, אוקונוס ועוד הרבה אחרים. שוכנות קבע בפרודיוס הינן מורנות אפורות גדולות מאד.

Protea Banks
במשך שנים רבות, פרוטיאה הייתה מקום לדייגי מים עמוקים והייתה אתר חביב על דייגי חנית אמיצים. כיום, השונית של פרוטיאה, השוכנת כ-8 ק"מ מהחוף, היא בעיקר אתר לצוללים ספורטיביים, למרות שעדיין נמשך כאן הדיג. גם כאן ניתן למצוא תצורות סלעים מעניינות, מערות, רכסים. הדגים, אף הם מגוונים, אך הדבר העיקרי בפרוטיאה הם הכרישים. הכריש הזמבזי, להקות של כרישי פטיש וגיטרן. כמו כן, ניתן למצוא פה, בעיקר באוגוסט, להקות גדולות של ברקודה, מפרשנים, ודגים טורפים גדולים אחרים הבאים עם הרוחות המזרחיות המביאות את הטרמוקלינות (זרמים בטמפרטורות שונות ובמליחות שונה)

Sodwana Bay
מפרץ שדואנה הוא שמורת טבע בקצה הצפוני של קוואזולו-נטאל והוא נחשב לאתר הצלילה המועדף בדרום אפריקה, ולא לשווא: מים שקופים וחמימים, שוניות המכוסות בשכבה של חצי מטר של אלמוגים ומגוון מרתק של יצורים ימיים. דגי אלמוגים טרופיים, טריגונים, צבים, כרישי לוייתן, ויותר מ-1200 מינים שונים של דגים קוראים למקום הזה "בית". השוניות בשדואנה הנן יפות, ובעלות שמות משעממים כמו "רבע מייל", "שני מייל", "תשעה מייל". האתרים נקראים כך פשוט בגלל המרחק שלהם מהחוף, וככל שהם קרובים יותר לחוף, כך הם פופולארים יותר בקרב מועדוני הצלילה. אנטונ'ס, שבשונית "שני מייל" הוא אתר פופולארי עד מאד בשדואנה. צמיחת אלמוגים צפופה, נקיקים, סלעים שטוחים ומעברים שניתן לשחות דרכם משמשים תשתית לדגה טרופית רבה, שיוצרים ביחד חגיגה של צבעים הקורצת לצלמים התת מימיים. חוץ מהמוני הדגים הקטנים, ניתן למצוא שם גם אנטיאס, עקרבנונים, מורנות, ומינים רבים של תוכינונים. שונית "חמישה מייל" מפורסמת בגן האלמוגים הקטנים שלה, אך צוללים מתחילים אינם מורשים להגיע לשם. ב"שבעה מייל" ניתן לראות דולפינים באופן קבוע, ומושבות גדולות של שושנות ים. בנוסף לכך, לגונת מאביבי, רק שלושים קילומטר משדואנה, היא אתר קינון לצבי ים מסוגים שונים.

קייפטאון
הצלילה באיזור הינה מלאת אתגרים ומרגשת ולכל אתר באיזור את היתרונות שלו. חשוב לזכור שהמים פה מאד קרים בגלל הזרמים שמגיעים מאנטארקטיקה, וחליפות עבות נדרשות גם בחודשים החמים ביותר. נקודה מרגשת במיוחד לצלילה היא המיצרים הרדודים בין האי דייר לבין גייזר רוק, מקום מושבת של כלבי הים הפרוותיים. המקום הזה מכונה "סמטת הכרישים", ולא בכדי: כלבי הים הפרוותיים מהווים את מזונו המועדף של העמלץ הלבן, אותו כריש קטלני שכולנו מכירים מהסרט "מלתעות". הצלילה נעשית בכלובים. העומק המירבי הוא 4 מטרים, הזרמים חזקים וקרים והראות נוראית. הכלוב מטלטל, אתם קופאים מקור, עד שאתם רואים את אחת מהחיות האלו מתקרבות לכלוב שלכם. הכל נשכח.


הפחד, ההתרגשות, להסתכל לענק הזה בעיניים - חוויה מחשלת.
בדרום המדינה יש כ-25 אתרי צלילה הכוללים ריפים מדהימים וצבעוניים, עם אלמוגים רכים וקשים, ספינות טבועות, כולל אחת לא מזוהה המפוזרת על פני שטח גדול וידועה בשם "פנטום". כמו כן, ניתן למצוא ריף מלאכותי מבטון, בעומק מירבי של 6 מטר בלבד, שוקק חיים ליד מפרץ מוסל. דולפינים, טריגונים, מנטות ועוד מסתובבים באתרי האיזור. איזור זה מציע ביחד עם כל החיים התת מימיים הללו, גם את החופים ואתרי הנופש היפים ביותר במדינה.
אם בחיות אחרות חשקה נפשכם, דרום אפריקה מפורסמת במיוחד בספארי היבשתי שהיא מציעה. ישנה שמורה בין מוזמביק לדרבן, הנקראת אומפולוזי. שם ניתן לבקר בסביבתם הטבעית של פילים, ג'ירפות, תנינים, וריכוז הקרנפים הגדול ביותר בעולם, הודות למבצע שימור הקרנף הלבן שהחל שם בשנות השישים.