...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
ציוד צלילה, ציוד צילום תת מימי
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

דהב - אתרי הצלילה

צפוף מאוד על החוף בדהב, אבל מתחת למים שקט, נעים - ובעיקר יפה

ג'אבר אל בינת
האתר נמצא כ10- ק"מ דרומית למלון הלנן דהב. הגעה לאתר היא בנסיעה של 45 דקות בג'יפ, בדרך משובשת, ולאחר מכן ברכיבה על גמלים במשך כשעה עד שעה וחצי. זהו אתר המוצא שלנו וממנו נתחיל לסקור את האתרים לכיוון צפון (כיוון דהב).
האתר עצמו מתחלק לשני חלקים: בחלק הדרומי, קיר אלמוגים יפהפה, כאשר הצלילה מתבצעת בירידה לעומק 30 מטר ועלייה לעומק 10 מטר, בחזרה לנקודה המוצא. האתר עשיר מאוד באלמוגים, דגי שונית שונים ולהקות של דגי מים פתוחים. לאחר שיוצאים מהמים, פונים לאוהל הבדואי לארוחת צהריים טעימה שהכינו שוכני המדבר. לאחר מנוחת צהרים פונים לצלול באתר הצפוני. כאן מדובר בצלילות זרם, כאשר עומק הצלילה הממוצע הינו 20 מטר והזרם סוחף את הצוללים לאורך השונית. במהלך הצלילה עוברים על פני מניפות ענק, ורואים סוגים שונים של דגי שונית ולהקות גדולות של דגי מים פתוחים.

שלושת הקניונים
צפונית לאתר הקודם, ולא רחוק ממנה, נמצא האתר הנהדר הזה. מדובר בשלושה קניונים הנמצאים בעומק ממוצע של 30 מטר ובממד לקניון המוכר, התקרה שלהם פתוחה לחלוטין. הרעיון המרכזי בצלילה הוא לרחף מעל הקניונים ולראות את המתרחש בתוכם מבחוץ. עקב העומק של הקניונים האלה הצלילה מתאפשרת בתוכם אך ורק לצוללי Extended Diver Range.

אתר המניפות הגדול
צפונית לשלושת הקניונים נמצא אתר צלילה לא פחות מעניין ומושך. מדובר בריף המשתרע לאורך 200 מטר ובשטחו מרוכזת כמות גדולה מאוד של מניפות ענק (גורגוניות). הגודל הממוצע של המניפות הוא כגודל קומת אדם ויש אף גדולות מזה. ביניהן אפשר למצוא דקרים ענקיים ודגי שונית אחרים. האתר בתולי ומאוד עשיר בחי הימי המתקיים בו.

הבלו הול הקטן
בשורה לחובבי הבלו הול: קצת צפונית לאתר המניפות קיים בלו הול נוסף. או, בפי הבדואים, הבלו הול הקטן. מדובר בפיר תת-מימי הדומה לאחיו הגדול בצורתו, אך קטן ממנו בהיקף ובעומק. החור הכחול הזה יורד לעומק 30 מטר ובניגוד לאחיו הגדול הוא רווי בחי ימי. לפיר אין יציאה לים הפתוח והצלילה בו מתבצעת בירידה לעומק 30 מטר אל הקרקעית ועלייה מעגלית לאורך הקירות אל פני המים, תוך כדי הקפת הפיר. כך מקבלים סקירה אופטימלית של האתר כולו.

אתר המערות
נמשיך ונפנה עוד צפונה ואנו מגיעים אל אתר המערות. מדובר במספר מערות בעומקים שונים, כאשר הכניסה והיציאה מתבצעת מתוך השונית, או מכיוון המים הפתוחים. המערות נמצאות בעומק רדוד יחסית, דבר המקל על הצלילה. רצוי מאוד להסתייע במדריך מקומי כדי למצוא את המקום, גם אם כולנו היינו בשייטת, או בצנחנים, ואנחנו גיבורים...

ראס אום סיד הקטן
קצת צפונה מאתר המערות קיים אתר נוסף המוכר בשם ראס אום סיד הקטן (עד לרגע זה, לא מובן לי למה). האתר הזה דומה מאוד לאתר הלייט-האוס המוכר לכל (וממוקם בחלקו הצפוני של מפרץ דהב), אך רדוד ממנו. האטרקציה שהמקום מציע היא ריכוז גדול של שולחנות אלמוגים.

שלושת הסלעים
המיקום: כחצי קילומטר דרומית לאואזיס הדרומי. פה אפשר לפגוש בשלושה סלעים גדולים כמו "סלע משה" שבשמורת חוף אלמוג באילת. הצלילה מתבצעת מסלע אל סלע, כאשר הסלעים מונחים על קרקעית חולית רדודה ומהווים מעין נווה מדבר ליצורים החיים בשונית.


האואזיס הדרומי
אתר צלילה קלאסי המוכר שנים רבות. נמצא מול קבוצת עצים הנראית בבירור מהחלק הדרומי של דהב. למרות פרסומו של האתר, לא רבים צוללים  כאן, וזאת עקב הגישה הלא כל-כך סימפטית. הריף עשיר מאוד ושווה להגיע אליו.

שונית דהב / שונית נפוליאון
שונית יפהפיה זו ממוקמת מזרחית למפרץ מלון נובוטל. האטרקציה באתר: משפחה של דגי נפוליאון. מומלץ מאוד על ידי המועדונים בדהב דווקא לצלילות לילה. צלילה זו מוגבלת לעומק של 10 מטרים.

ארבעת האיים
ארבעה איים תת-מימיים הנמצאים מזרחית למועדון הצלילה לגונה. היציאה אל האיים בסירה והצלילה היא ביניהם כאשר האיים יוצאים מהקרקעית ועולים עד לעומק מטר-שניים, תלוי בגאות ובשפל.

האי
קרוב מאוד לארבעת האיים נמצא אי נוסף שהצלילה אליו יכולה להתבצע מחוף הים. ההתארגנות מתבצעת בדרך כלל במועדונים השונים ומשם ממשיכים ברכב המועדון אל החוף שמול האי.

המגדלור בדהב
אתר קלאסי הנמצא בחלקו הצפוני של המפרץ בדהב. המקום פופולרי מאוד לצלילות הלימוד והאימון במהלך הקורסים השונים ואולי עקב כך הוא סובל מנזקים כבדים. המקום קרוב למועדון פנטזי ולמועדון סירטאקי.

גן הצלופחים
גם אתר זה ידוע מאוד, אך הצלילה בו תלויה במצב הגאות והשפל. בעיה נוספת היא המיקום. את הצלופחים, בגללם מפורסם המקום, קשה למצוא ללא עזרת מדריך מקומי. הצלילה עצמה מעניינת ביותר.

שונית אבו הילל
כ500- מטרים דרומית לקניון המפורסם, שוכנת בעומק 20 מטרים, שונית בצורת חצי סהר. הריף עשיר מאוד בחי ימי ובדגה. אחד הדברים המוזרים הוא שכמעט אף אחד אינו צולל שם, וחבל. מומלץ מאוד למי שנקעה נפשו מהקניון.

Rex Reef
על הצלילה בקניון, ראו תאור מפורט בעמוד 49. אך ביציאה מהלגונה המובילה את הקניון דווקא לכיוון הדרומי, ההפוך, מחכה לכם הפתעה. זהו _ה- Rex Reef. זוהי צלילת קיר בעומק 30 מטרים, כאשר הצולל עושה דרכו מצפון לדרום בעומק זה והחזרה הפוך, בעומק רדוד של עד 10 מטרים. זה המקום לפגוש דגי מים פתוחים, צבי ים ודגי אבנון בגודל מרשים.

Blue Hole
אתר צלילה זה ידוע עד כדי כך שחבל על כל מלה נוספת. הצלילה לתוך הפיר מסוכנת מאוד ואת האלטרנטיבה הבטוחה נציג בהמשך. בכל מקרה, יפה ואף מומלץ, לצאת מהבלו הול עצמו, לכיוון הים בעומק 6 מטרים, ירידה לעומק 20 מטר, פנייה ימינה, או שמאלה וחזרה בעומק רדוד יותר. ראו תאור מפורט בעמוד 45.

הפעמונים
הפעמונים מהווים חלק משונית ה- Blue Hole ונמצאים בחלקו הצפוני של הריף. גם אתר ייחודי זה ידוע מאוד ומהווה אטרקציה לצוללים רבים. הירידה אל הפעמונים מתבצעת מהשונית, כאשר פתח הפעמון נראה בבירור כמעין מפרץ קטן הנמצא בשונית. יורדים אל המים בנקודה זו ולאחר מכן ממשיכים לאורך ריף ה- Blue Hole,  ויוצאים ממנו בעומק של שישה מטר.