...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
ציוד צלילה, ציוד צילום תת מימי
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

גן העדן המלדיבי

כמעט בכל הצלילות במלדיבים תופסים טרמפ על זרם חזק, שלוקח אותנו למסע מופלא בין כרישים, מורנות צבעוניות, לוקוסים, צלופחים ממינים שונים, צבי ים ואפילו מדוזות ענקיות. שווה כל דולר מהחבילה היקרה

כתב וצילם דניאל שמי

אנשים חמים וצנועים עם המון חן, אוכל משובח, איים קסומים עם תפאורה של גן עדן וצלילות בלתי נשכחות, מצדיקות כל דולר (וכאלה צריך להוציא לא מעט).
כבר במטוס היה ברור שהחוויה תהיה מיוחדת. באיירבס החדיש של חברת התעופה הלאומית של סרי-לנקה, מותקנות שתי מצלמות המאפשרות לנוסעים לראות את אחת הנחיתות היותר מיוחדות שחוויתי בחיי. משטח הנחיתה שנבנה בתוך המים, נראה מרחוק כמו נושאת מטוסים. רק בשניות האחרונות הנוסע המפוחד מבין שהוא לא נוחת לתוך המים.
כיוון שמספר האייים במלדיביים הוא כ-1,002 (עדיין לא נערכה ספירה רשמית), כלי התחבורה העיקרי בממקום הוא סירת דוני, מעין גונדולה מורחבת ומשופרת עם מנועים. הדוני משמשות כמוניות, כסירות משא ומלוות את הצוללים ביאכטות.
כמעט כל הצלילות במלדיבים הן צלילות סחף, כאשר היאכטה עוגנת במקום מוגן והדוני לוקחת את הצוללים לאתר הצלילה. הצלילות מתבצעות בדרך כלל בכניסה לארכיפלג עשיר זרמים חזקים, שמבטיחים דגה עשירה וכרישים. הרבה כרישים.
הכרישים השכיחים ביותר במלדיבים הם ה- white tips ואפשר לראות אותם כמעט בכל צלילה. בנוסף, ראינו כמה nurse sharks להקה גדולה של כרישי שונית אפורים ואפילו שני לאופרד מרשימים.
אמנם במלדיביים אין עושר גדול של אלמוגים, בעיקר כתוצאה מתופעת האל ניניו, אך העושר בדגה ובבעלי חיים ימיים ללא ספק מפצה על כך. חוץ מכרישים ניתן לראות כמויות גדולות של לוקוסים, טונות, הרבה סרטנים (בעיקר בצלילות לילה), צלופחים ממינים שונים, צבי ים ואפילו פה ושם מדוזות גדולות ומפחידות.


נוהל הצלילות בספארי מתחיל ביקיצה בשש בבוקר עם צלילה אחת לפני ארוחת הבוקר ושניה אחריה. אחרי ארוחת הצהרים יש סיאסטה קצרה שמנוצלת להפלגה, ואז מגיע תורה של צלילת אחר הצהריים. היום מסתיים, בדרך כלל, בצלילת לילה.
הזרמים יכולים להיות חזקים מאוד ולפעמים כאשר שני זרמים מתנגשים אפשר להיזרק מהר מאוד למטה או במקרה גרוע יותר למעלה, או סתם להסתחרר. באחת הצלילות היותר מלחיצות שהיו לי ב-17 השנים האחרונות, טולטלתי מצד לצד ביחד עם בן זוגי, כמה מאות מטרים משאר הקבוצה אחרי שהתרסקנו על שונית והועפנו כשמונה מטרים למעלה. אחרי אותה צלילה מפחידה, נזקקתי להרבה כוח רצון ושכנוע עצמי כדי לחזור לצלול עוד באותו יום.
לשמחתי היתה לי חוויה מתקנת כבר למחרת. הכל התחיל בנפוליאון חביב שהוביל אותנו לקיר עשיר במורנות, שנראה כמו תפאורה של סרט מדע בידיוני. לאחר שהתרשמנו מהמקבץ, ראינו חמש מנטות מדהימות ששאבו בשקיקה מכל הבא לפה. תוך כדי שחיה לצדן, הגענו לגומחה בשונית, בה נח לו בשאננות nurse shark באורך של שניים וחצי מטר. אחרי שגילינו שלא ממש אכפת לו שאנחנו בסביבה, התקרבנו עד מרחק נגיעה וצילמנו בלי הפסקה.

מלון לכל אי
אחת הסיבות לכך שהמלדיביים מספקים חווית חופשה מושלמת, היא הדרך בה הם שומרים על הטבע מעל ומתחת למים וההפרדה בין התיירים לתושבים המקומיים.
הממשלה נותנת רשיונות להפעלת מלונות על מספר מוגבל של איים ואין לחרוג ממספר המקומות שניתנים לכל אי. על כל אי שמיועד לתיירות, יש מלון אחד שצריך לדאוג לכל צרכיו כולל חשמל, טיהור מים וסילוק אשפה. אמנם זה מייקר את עלות התחזוקה משמעותית, אך מצד שני מבטיח חוויה נקיה מבקבוקי פלסטיק ושאר נזקים שתיירים גורמים.
ההפרדה בין האיים נועדה לתת מצד אחד תחושת חופש נינוחה וחסרת הטרדות לתיירים, ומצד שני לא לחשוף את התרבות האיסלאמית המקומית להשפעות מערביות.
בשורה התחתונה: אפשר לרדת לספארי משובח בסיני בהרבה פחות כסף, אבל אין ספק שהצלילה במלדיבים מספקת חוויה שלא רחוקה מלהיות מושלמת.