...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

אמא ים

Todd Gary Essick. פורטפוליו של צלם שלא החליט מה הוא אוהב יותר - ים או נשים...

כתב: דוד פילוסוף

את ילדותו בילה טוד גארי אסיק, באיזור שיקאגו שבארה"ב. את החופשים על חופה של ני-ג'רזי ואילו את החורפים ההקשים של שיקגו היו אסיק ובני ביתו שוברים מדי פעם בנופשים בדרום פלורידה. "שם גיליתי לראשונה את סודות הים", מספר אסיק. בשלב מסויים החליטה כל המשפחה על מעבר קבע לפלורידה החמימה ואסיק הצעיר, אז בן עשרה, נרשם לבית ספר לאמנות. עם סיום הלימודים היה ברור לאסיק הצעיר מה הכיוון: צילום עיתונות. הוא קיבל מילגה מעיתון מקומי ובמשך 10 שנים בנה לעצמו שם של צלם עיתונות היודע לספק את הסחורה - ומהזוויות המעניינות ביותר. "כיסיתי הכל", הוא נזכר. "ספורט ואמנות, חדשות מקומיות, צילומי אופנה ובעצם מה לא. בתיק העבודות מאותה תקופה ניתן למצוא סיקור של סוחרי סמים מהקאריביים, מהומות במיאמי, מלחמות במרכז אמריקה והמשחקים האולימפיים...".
אסיק לקח על עצמו כל משימה ולו גם הקשה ביותר, בתחילה כצלם סוכנות הידיעות AP ואחר כך כצלם עצמאי. התמונות שלו הופיעו בכל המגזינים הנחשבים בעולם, אבל המשיכה לים לא נעלמה. בכל אותן שנים הוא המשיך לצלול ולצלם מתחת למים - בעיקר כאמצעי לנקות את הראש מהלחץ היומיומי של העבודה.
בשלב מסויים החליט שזהו זה. הוא פורש. "החלטתי להפסיק לצלם למשך תקופה, אבל, מה שמצחיק הוא שדווקא בתקופה שלא צילמתי גיבשתי לי את הקונספט של הצילום אותו רציתי לבצע באמת - עירום מתחת למים". ב-2001 כבר עלתה התערוכה הראשונה שלו ומייד אחריה עלו עוד ארבע. מאז הוא מקפיד להציג מספר פעמים בשנה.
"צילום מקפיא רגעים בזמן", הוא אומר. "הצילום שלי הוא הדרך הטובה ביותר בה אני יכול לבטא את עצמי בצורה אמנותית. כיום זה גם המקצוע שלי וגם התחביב שלי. במסגרת עבודתי כצלם עיתונות חשבתי שראיתי כבר הכל. ובאמת ראיתי דברים מדהימים ביותר ואף הצלחתי להקפיא אותם ולהעבירם הלאה לקוראים".
במשך כל השנים בהן עסק בצילום כמקצוען, חלם אסיק על צילומים שיצליחו להראות לבני האדם את הקשר העמוק שיש להם עם הים. "החלטתי שאני מקדיש לכך את מירב זמני - להראות בצילום את החיבור שיש לאדם עם היופי של הים. העירום הנשי המתמזג עם הים בתמונות שלי מסמל בעצם את השאיפות הסמויות ביותר של כולנו להתחבר לאמא ים ולבלות בריקודים ובמחולות עם קרובינו שוכני המים שעדיין גרים שם. אני מעוניין לחלוק את החלום שלי עם העולם ומקווה שרגש האחדות שיתעורר אצל כולנו ישמור על העולם המופלא הזה מפני כליה. כלל וכלל לא מפתיע אותי ששני נושאים ששבו את ליבם של אמנים לאורך הדורות היו הנוף הימי והיופי של הגוף הנשי... ביחד, שני נושאים אלה מייצגים עבורי את המסתורין והיופי המלכותי שניתן לחלום עליהם. אין זה מקרה שוונוס, אלת היופי נולדה מקצף הגלים...".

לגלרית התמונות

 

 

להצטרפות לאלפי מנויי מגזין ים לחץ כאן
רק 26 ש"ח
לרכישת ביטוח צלילה לחץ כאן