...Loading...
קבל מחיר הכי טוב שיש!

קורסי צלילה, טיולי צלילה,
קורסים לצילום תת מימי

השאירו פרטים ונחזור אליכם
עם הצעת מחיר!

שם:
טלפון:
הצעת מחיר ל:
דוא”ל:
הערות ובקשות מיוחדות:
...טוען...

אילת

דווקא בימים הקשים, כשאנחנו פותחים את מכשירי הרדיו והטלוויזיה בחשש מפני האסון הבא, כשהחרדה מאיימת לשבש את כל מהלכי החיים, דווקא כשהעתיד לוט בערפל ומצב הרוח קשה מתמיד, זה בדיוק הזמן לקחת פסק זמן. שהרי, אין כמו חופשה וכמה צלילות טובות כדי להשיב מעט רוגע ואיזון לנפש. וככה מגיעים גם לאילת.
 
ליעד האמיתי עבור הצוללים. מקום בו גם ותיקים וגם חדשים ימצאו אתר לטעמם, עם כל המשפחה, (אתרי צלילה מרתקים וצבעוניים נמצאים מרחק שחייה לא גדול מהחוף), או בלי, עם מצלמה (ויעיד על כך מייק פורטלי, המצלם במימי אילת את מרבית סרטוני הפרסום שלו.
המקום פשוט אידיאלי לצוללים. הנופים התת-ימיים מרשימים, מזג האוויר יציב כל השנה וכך גם הים הצלול עצמו, המאפשר צלילה בכל ימות השנה. זאת גם הסיבה שבכל יום בשנה יש בסביבה מאות צוללים פעילים. ואם כבר מזכירים צוללים ומים, אי אפשר שלא להזכיר את המצפה התת-ימי, אותה נקודת חיבור בין צוללים ללא צוללים.

הגנים היפנים - המפורסמים ביותר
ניתן למנות מספרי אתרי צלילה באילת, אך יש מקום לומר שבכל מקום בו צוללים, אפשר לגלות עולם ומלואו. אזור הגנים היפנים הנו אולי האתר המפורסם ביותר. רבים פוקדים את האתר ונהנים מהיופי שבו. סלע משה, הנמצא במרכז השמורה ובעומק של שישה מטרים, הוא אתר נפלא נוסף. בשל הרדידות מהווה הסלע בית גידול למגוון עצום של בעלי חיים.
צפונית לסלע משה נמצא סלע יהושע. גם סביבת סלע זה עשירה בדגה ובאלמוגים.
 
החוף הצפוני
בחוף הצפוני ממש לא רחוק מכלובי הדגים של הרדג ממוקם אתר החבלים, חבלים ששמשו בעבר לקשירת אוניות בתוספת רשתות דגים, הרי לפניכם אתר צלילה מרשים ברמה של שארם. זהו אתר ממנו יוצאים פעורי פה, הכולל משט בין אלמוגים רכים המדהימים ביופיים. הוא ממוקם בחוף הצפוני, וניתן להגיע אליו באמצעות סירה בלבד. במקום ניתן לראות מקרוב אלמוגים רכים התלויים על חבלי עגינה ולהקות פרפרונים על מתקן ישן, אשר שימש ללכידת דגים במפרץ. כיום הוא מכוסה כולו באלמוגים רכים, שביניהם גם גילינו סוסון ים.
לא רחוק משם, על ארגז הבנוי מרשתות מתכת, אשר כולו מכוסה באלמוגים רכים וצמדת סלעים אנו מגלים קבוצה של זהרונים ובקצה עקרבון. הדגים אדישים לסביבה וניתן להתקרב ולצלם.
עדיין בחוף בצפוני מול השקם, גן הפסלים של רפפורט, אוסף של כלים כבדים המונח על הקרקעית ולא רחוק מאזור זה הפירמידה, דובק קוראל (ראה גיליון 74).
 
אל השולחנות ואל המערות
אתרים מושכים נוספים הנם אתר השולחנות ואתר המערות, וגם שם מספקת הצלילה חוויה עשירה. אי אפשר בלי להזכיר את גן הצלופחים מול מועדון אקווה ספורט, שם, כ80- מטר מקו החוף, במים רדודים, שוכנת תלולית חול, עליה מתגורר מספר מרשים ביותר של צלופחים המזדקרים מהקרקעית (האתר שימש בסיס למחקרה שלד"ר יוג'ין קלארק מהנשיונל ג'יאוגרפיק). כל שצריך הוא להתקרב בזהירות, לקפוא במקום ולהמתין לראשים הנעים מצד לצד. התקופה המעניינת ביותר היא באביב, בעונת החיזור והרבייה.
אתר נפלא נוסף, הפעיל בחודשים אוגוסט וספטמבר, הוא חוף המגדלור, בתקופת עונת הרבייה של הנתחנים. ומי שלא ראה אלפי דגים המסתדרים שורות שורות ועולים אל פני המים כדי לקיים מצוות פרו ורבו, לא ראה מחזה מימיו.
מול אקווה ספורט ומרינה דייורס ניתן למצוא שתי ספינות טבועות: הסטי"ל, בעומק של 24 מטר והיתוש, ב30- מטר, שכבר הפכו מזמן לאטרקציות תת-ימיות.

להצטרפות לאלפי מנויי מגזין ים לחץ כאן
רק 26 ש"ח
לרכישת ביטוח צלילה לחץ כאן